"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
? Lugeja küsib: (0)
02. juuni 2008

1. Mis müürid leiti Vabaduse väljakult Jaani kiriku juurest ja milline saatus neid ootab?
Boris Dubovik, Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti muinsuskaitse osakonna juhataja
Tegemist on Ingeri bastioni eskarpmüüri ehk põhimüüriga, mille olemasolu selgus juba möödunud aastal Vabaduse väljakul tehtud proovikaevamiste käigus. Müür säilitatakse ja seda hakatakse eksponeerima tulevases maa-aluses parklas. Praegu pole veel kindel, kui pikk müür on, sellest sõltub, palju sellest näidata saab.

2. Raekoja platsil ei ole peale kallite välibaaride kusagil istuda. Kas sinna ei saaks panna kas või suveperioodidekski pinke? Söögikohtade mööbel ei sobi ju samuti vanalinna.

Ain Orav, Kommunaalameti osakonnajuhataja
Juunis valmib Raekoja platsi rekonstrueerimisprojekt ja selles mõeldakse ka istumisvõimaluste peale. Vaevalt tulevad platsile statsionaarsed pingid, kuid kavas on näiteks markeerida endise vaekoja piirjooni madala müüriga. Ehk kohendame neid müüre istumiseks.

3. Tammsaare tee taksopeatusest lillepeenarde vahelt varastati juba tükk aega taga  kõnnitee plaadid. Millal need asendatakse? Äärmiselt ebamugav on pori sees käia.

Urmas Kõpp, Mustamäe linnakujunduse ja heakorra peaspetsialist
See paik on eramaa ja kahjuks ei saa me selle puhul kuidagi aidata. Samas kolm sammu kaugemal on korralik asfalttee ja seda mööda minnes ei peaks küll poriseks saama.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.