"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
MEEDIAPEEGEL: (0)
02. juuni 2008

MIKS MEEDIA VAIKIB?
“Ma ei mõista, miks ei loe me meediast, et 2003. aastal allkirjastasid reformierakondlastest tollane majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atonen ja justiitsminister Märt Rask seaduse, mille praegune riigikohtu esimees Rask nüüd reformierakondlase ja praeguse justiitsministri toetusel põhiseadusega vastuolus olevaks tunnistas.” Abilinnapea Jaanus Mutli imestab selle üle, miks meedia ei räägi sellest, kuidas riik lubas seadusega parkimise delegeerimise erasektorile üle anda ja nüüd riik enda tehtud otsuse tühistab.

* * *
EBAMÕISTLIK OTSUS?
“Viimane seisukoht (kodu maamaksust vabastamine – toim) on mulle sümpaatne, ehkki selle teostamine ei pruugi ­õnnestuda. Selle vastu on ka ülejäänud omavalitsused, kelle tulubaasile annaks see hoobi ajal, mil riigi investeeringuid majandussurutise tõttu niikuinii tagasi tõmmatakse.”

Andres Herkel, EPL, 27. mai

* * *
LINN KUI OSTUSAAR
“Kas ühtlustav tarbimismaailm muudab Tallinna anonüümseks teemapargiks, kõikjal olevaks ostlemis- ja kontorisaarestikuks? Tegelikult loob üleilmastumine mobiilsuse rõhutamise tõttu ühtlustamise asemel väga eriilmelisi linnakeskkondi. Et kapital ja tööjõud on liikuv, siis muutub oluliseks koht, kindel ruum, ning iga linn peaks aduma, miks keegi sinna minna tahaks. Tallinna trumbiks on endiselt tarbijasõbralikud e-lahendused või ajalooliselt mitmekesine linnaruum.”

Arhitektuuriteadlane Triin Ojari, EPL, 29. mai
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.