"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Narkomaanide tõttu öösel apteegi müügisaali ei avata (0)
02. juuni 2008

Linnavalitsus lükkas tagasi linnavolikogu otsuse eelnõu, millega taheti valveapteegi müügisaal inimestele avada ka öötundideks.
Tänavu osutab linna finantseeringul ööapteegi teenust OÜ Patrika aadressil Tõnismägi 5. Valveapteek töötab iga päev kella 20st õhtul kuni 8ni hommikul ning riiklikel ja rahvuspühadel ööpäev läbi.
Ööapteegi teenus sisaldab ravimite, sh narkootiliste ravimite valmistamist ja müüki retsepti alusel, ravimite, ravimisarnaste ainete ja teiste meditsiiniotstarbeliste kaupade käsimüüki. Kliente teenindatakse öösel apteegi eesruumis asuva luugi kaudu, et tagada teenindaja turvalisus ja apteegiruumide korrashoid.
“Ööapteegi  suureks turvariskiks on süstlaid ja valuvaigisteid vajavad uimastisõltlased,” märkis abilinnapea Merike Martinson. “Kuna hädavajalikke ravimeid soovivad aga vaid vähesed, puudub otsene vajadus apteegi uksi lahti hoida,” lisas ta.
Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti andmetel külastab ajavahemikul kl 20–01 apteeki 25–30 inimest tunnis, hiljem umbes kolm inimest tunnis.
Kokku käib apteegis öövahetuse jooksul kuni 150 inimest, nendest ostab kiiresti vajaminevaid ravimeid ca 30% külastajatest.
Linnavalitsus andis Sotsiaal- ja Tervishoiuametile ülesande rakendada apteegi valveteenus ka Lasnamäe linnaosas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.