"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Nördinud patsient saab esitada kaebuse (0)
02. juuni 2008

22. maist hakkas kehtima sotsiaalministri määrus, mille alusel on rahulolematul patsiendil õigus esitada kaebus sotsiaalministeeriumi juures töötavale tervishoiuteenuse kvaliteedi ekspertkomisjonile (TKE). Seni sai kaebusi esitada tervishoiuametile.

Komisjoni liikme Peeter Mardna sõnul näitas senine kogemus, et aasta-aastalt suurenes nende kaebuste hulk, mille põhjuseks olid eelkõige suhtlemisprobleemid. “Nüüd on lahus tervishoiuteenuse järelevalve, mida teeb tervishoiuamet, ja tervishoiuteenuse kvaliteedile hinnangu andmine, milleks on moodustatud ekspertidest komisjon,” ütles Mardna.
TKE koosseisust kaks kolmandikku on arstid, neist enamik pikaajalise kogemusega tunnustatud spetsialistid. Kaebused peavad olema menetletud kolme kuu jooksul nende esitamisest arvates.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.