"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Tule lõbusõidule Aegna saarele ja külasta rikkumata loodusparki keset merd (0)
02. juuni 2008

Juba kaks päeva saab otse kesklinnast sõita Aegna saarele, kus külastajaid ootavad lastele sobiv supelrand, külakiiged, loodusrajad ja koguni tasuta lõkkepuud.

Juba kaks päeva saab otse kesklinnast sõita Aegna saarele, kus külastajaid ootavad lastele sobiv supelrand, külakiiged, loodusrajad ja koguni tasuta lõkkepuud.

Tallinna kesklinna üks looduspark asub keset merd – see on Aegna saar, ja tänavu võib saarele liinilaevaga sõita kuni 26. oktoobrini. Laev Juku sõidutab külastajaid möödunud nädala laupäevast Aegnale otse Linnahalli juurest. “See ju ikka omamoodi vaatamisväärsus – ainuke saar Euroopas, mis kuulub linnale,” lausub Kesklinna arendusnõunik Erkki Paabut. “Lisaks veel looduskaunis ja inimese poolt rikkumata.”
Merereis Aegna saarele kestab 40 minutit. Tööpäeviti pääseb saarele kell 9.00 ja 19.00, laupäeval lisaks veel lõuna ajal kell 12.10. Aegnalt tagasi Tallinna läheb laev tund pärast Tallinnast väljumist.
Puhkajat meelitab kindlasti soojemate ilmade korral saare supelrand. Juba sel nädalal alustavad töömehed rannainventari korrastamisega. Ohtlikud ja katkised kiiged asendatakse uute turnimispuude ja kiikedega. Korda tehakse vanad riietuskabiinid.
Jaanipäeval või hiljemalt juulis saab lustida aga saare külaplatsile tellitud suurel külakiigel. Võõral pole Aegnal äraeksimist vaja karta, 3. juuniks paigutab kaardiettevõte Regio saarele kolm turistikaarti, lisaks tulevad uued viidad, mis külastaja vajalikku paika juhatavad.

Ööbida saab ka tasuta
Tõsist loodushuvilist ootab Aegnal loodusmaja koos 24 infopostiga loodusrajaga. Loodusmaja kompleksi nõupidamisruumid, 31 majutuskohta, telerid, arvutid ning saun ja pesemisvõimalused ootavad näiteks keskkonnaseminaride korraldajaid ja skaute, kuid miks mitte ka tavalist puhkajat. Skaudi- ja noortelaagrite tarvis valmib juuni keskel täiendavalt veel 15 neljakohalist kämpingut, kus on ka elekter ja narid.
Laagriromantika nautimiseks ja raha kokku hoidmiseks võib saarel telgis magada ja see ei maksa midagi. Eelmisel aastal algas saarel puhkamiseks ja telkimiseks mõeldud ametlike lõkkekohtade ehitus. Kolm neist on valmis ja neljas valmib lähiajal. Lõkkeplatsidel ootavad külastajaid pinkidega ühes tükis olevad lauad ja kividega piiratud lõkkease. Paabuti sõnul saab ka vajalikud lõkkepuud linna poolt tasuta, kuna aprillis tehti Aegna peateede ääres hooldusraiet.
Lõket on võimalik nautida ka jaanipäeva paiku, kui peetakse Kesklinna linnaosa toetatud traditsioonilist Aegna jaanipäeva.
Juhul kui lõkkel küpsetatud vorsti söömisega sai liialdatud, ootavad külalisi uued kahekohalised kuivkäimlad. Seda, et öösel keegi telgi alla laseb ja väärtuslikuma kraami minema viib, pole vaja karta. Saarel hakkavad korda hoidma abipolitseinikud lisaks korra ja tuleohutuse eest seisvale reservpäästeüksusele. Tuleohutuse tagamisel on abiks ka möödunud aastal valminud uus veesüsteem, mille pumbatavat vett võib kasutada ka joogiks. Enne jaanipäeva valmib Sadama lähedal Aegna jäätmejaam, kuhu võib oma prügi viia.
Aegna saare loodusmaja kompleksi ehitamisele kulus mullu 5,7 miljonit. Kämpingute projekteerimiseks ja ehitamiseks on tänavuse eelarve kohaselt kavandatud 2,5 miljonit ja jäätmejaama rajamiseks 300 000 krooni.

* * *

“Juku” piletihinnad
Täiskasvanu üks suund  65 krooni
 Täiskasvanu edasi-tagasi  95 krooni
 Õpilased, pensionärid üks suund  35 krooni
 Õpilased, pensionärid edasi-tagasi  60 krooni
 Lapsed alla 7 a  tasuta
 Jalgratas/Lemmikloom üks suund  20 krooni
 Jalgratas/Lemmikloom edasi-tagasi  30 krooni
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.