"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Volikogu kinnitas linna ­eelarvestrateegia (0)
02. juuni 2008

Linnavolikogu heakskiidu saanud Tallinna uus eelarvestrateegia peab aastatel 2009–2012 tugevdama pealinna asendit Eesti majanduses.

Eelarvestrateegia eesmärgiks on tugevdada veelgi Tallinna rolli Eesti arengumootorina ja aidata seega riigil läbida majanduslanguse perioodi, märkis linnapea Edgar Savisaar. “See dokument kinnitab, et Tallinn hoolib oma elanikest ikka ja alati,” rõhutas Savisaar.
Koos lähivaldadega moodustab Tallinn linnapea sõnul Eesti võimsaima majandusregiooni, kus toimuvad muutused mõjutavad arengut kogu riigis. Samas toimivad nii siin kui seal ühesugused riskitegurid, sh lähiaastail olulisemana majandusarengu aeglustumine ning sellest tulenev mõju tulubaasile ja tööhõivele.
Et palga ja tulumaksu prognoositust aeglasem kasv on suurim linnaeelarve mõjutaja, siis on Savisaare sõnul oluline saavutada läbimurre omavalitsusliitude eelarveläbirääkimistel vabariigi valitsusega. “Omavalitsustele on vaja tagada seadusega pandud ülesannete täitmiseks õiglane tulubaas,” nentis Savisaar.
Eelarvestrateegia rakendamine teenib eesmärki kasutada linna raha sihipärasemalt ja tõhusamalt. Strateegia on aluseks aastaeelarve koostamisel, kulutuste kavandamisel ja kohustuste võtmisel.
Aastateks 2009–2012 kavandatud kuludes ja investeeringutes on arvesse võetud lähiaastate prioriteete Tallinnas, muu hulgas Euroopa kultuuripealinna projekti elluviimist, linna ühisveevärgi ja kanalisatsiooni rajamist, koolihoonete renoveerimist ja munitsipaalelamuehituse jätkamist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.