"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
6 küsimust (0)
09. juuni 2008

Mart Sander, muusik ja saatejuht

Mart Sander,  muusik ja saatejuht

1. Kas ja millistel tingimustel oleksite nõus kasutama ühistransporti?

Vahest siis, kui trammis ja bussis oleks ka businessklass ja turistiklass? Või pigem siis, kui tramm otse mulle treppi sõidaks? Mul pole ühistranspordi vastu midagi, aga isiklikult mulle ei meeldi olla tähelepanuobjekt ja seetõttu eelistan liikuda ilma võõraste pilkudeta.

2. Mis teeb elu mõnusaks?
Ma ei tea, elu ongi mõnus. Minu meelest on maailmas praegu mõnusaks eluks kõikvõimalikud tingimused loodud. Igaüks saab enda ümber sellise mikrokosmose luua, kus tal on mõnus.

3. Mis tuju ära rikub?
Igasugu rumalus. Vahel ka halb teenindus, kui ma näen, et inimest üldse ei huvita, mis ta teeb. Täna astusin bussijaama-tagusesse pitsakohta, et midagi kaasa osta.
Tellima pidin vene keeles, vahepeal unustati mind ära, lõpuks sain valed pitsad ja pärast selgus, et mingi komponent neis oli riknenud ja koju sõites auto haises nagu surnukuur.

4. Millest annaks Tallinnas hea näidendi või laulu teha?
Heaks näidendiks või lauluks polegi põhjust vaja. Aga Tallinna ajaloos on küll niivõrd palju rikkalikku materjali, millest eesti kino- ja lavakunst võiks ja peaks materjali ammutama tunduvalt rohkem, kui ta seda täna teeb.

5. Millise ilmega on ­inimesed tänavapildis?
Üks mu USAst tulnud sõber kasutas täna sõna “ossid“, nagu omal ajal ida-sakslased. Minu meelest oli see väga tabav.
Inimesed on sageli tuhmid ja ebaviisakuseni ükskõiksed. Igapäevaelus ei pane seda tähele, aga kusagilt kaugemalt Eestisse tagasi tulles torkab see silma.
Kõik justnagu tunnevad, et peavad olema jube asjalikud ja kiirustavad. Käisin täna kinos – isegi lõputiitrid polnud veel alanud, kui juba oli vaja elu eest üle teiste välja trügida.

6. Kui Tallinn oleks ­inimene, siis kes?
Ütleme nii, et kui Eesti oleks selline hall depressiivne külakogukond, siis Tallinn oleks ilmselt Tiina.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.