"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Ajaloolised purjekad ja palju lusti lastele (0)
09. juuni 2008

Ajalooline etendus linna tulevasel rannapromenaadil, uhked ajaloolised laevad ning tasuta kontserdid – kõike seda pakub linlastele 17.–19. juunini toimuv üritus Tallinna Merepäevad 2008.

Ajalooline etendus linna tulevasel rannapromenaadil, uhked ajaloolised laevad ning tasuta kontserdid – kõike seda pakub linlastele 17.–19. juunini toimuv üritus Tallinna Merepäevad 2008.

Tallinna Merepäevad 2008 toimuvad Admiraliteedi basseini ja Lennusadama alal. Et kahe paiga vahel on pikk maa, pakutakse huvilistele ühest paigast teise liikumiseks ekskursiooni koos etendusega tulevasel rannapromenaadil. Teekonda saatev etendus räägib Tallinna kui merelinna ajaloost. Basseinist lennusadamasse ja vastupidi saab reisida ka laevaga. “Elanikel on võimalik näha, milline näeb linn välja mere poolt,” lausus abilinnapea Taavi Aas.
“Merepäevadega toome publiku mere äärde kohale, pakkudes neile seal piisavalt tegevust,” seletas ka Merepäevade korraldamisega tegelev sihtasutus Tallinn 2011 projektijuht Eva Saar. “Seni on teised Euroopa linnad osanud oma merelähedust väga hästi ja huvitavalt ära kasutada.”
Lennusadamas on võimalik külastada laevu, üleval on näitused, lastele miniraudtee ja erinevad võistlused. Näiteks saab kätt proovida päästerõnga viskamises  ning karjuda teistest kõvemini kajavas lennukiangaaris. Spetsiaalsel lastealal juhivad mereteemalistes kostüümides tegelased põnevaid mänge. Sadamas on püsti lava.
Eesti Meremuuseumi direktor Urmas Dresen loodab, et valmib ka huviliste harimiseks mõeldud Lennusadama külastusmaja. “Tegemist on väikese sadamahoonega, kuhu tuleb audiogiid ja ekraanid, et külastaja saaks hankida ala kohta teavet. Praegu pole küll kindel, kas see päris merepäevadeks valmis saab, kuid hiljemalt kaks nädalat pärast üritust on maja avatud.”
Admiraliteedi basseini ääres on kaubandustänav, Rootsi küla, lasteala, Admirali-ala ja suur lava. Kõik kontserdid nii Admiraliteedi basseini ääres kui ka Lennusadamas on huvilistele tasuta.
Tallinna Sadamasse saabuvad ka kaks uhket Rootsi laeva: Götheborg ja Tre Kronor, millest esimene on 17. sajandi ja teine 19. sajandi purjeka koopia. Laevad on kõigile huvilistele avatud 21.–22. juunil ning lisaks on koos laevadega Eestis ka spetsiaalselt selle tarbeks kokku pandud näitus. Laevad külastavad Eestit koostöös Rootsi saatkonnaga.
Abilinnapea Taavi Aasa kinnitusel tutvustavad merepäevad Tallinna merele avamise ideed. Saar lisas, et seni on merele avatus jäänud pealinlaste jaoks peamiselt sõnakõlksuks “Sellest on küll palju räägitud, kuid seda pole endiselt saavutatud,” ütles Eva Saar. “Samas teised Euroopa ja ka Eesti linnad oskavad oma merelähedust väga hästi ja huvitavalt ära kasutada.”
Festival toimub Tallinna linna, Tallinna Sadama, Eesti Meremuuseumi, Ajalooliste Laevade Seltsi, SA Tallinn 2011 koostöös. Tallinna Merepäevad 2008 korraldamist toetavad Rootsi Saatkond Eestis, Rootsi Eksportnõukogu, Veeteede Amet, restoran Admiral, Meremess, Pro Kapital, Rotermann ja Tallink. Lisainformatsiooni Tallinna Merepäevade 2008 kohta saab aadressilt www.tallinn.ee/merepaevad.

* * *
Uus traditsioon

  • Tallinna merepäevad said alguse viis aastat tagasi Admiraliteedi basseini alal. Kolm aastat korraldasid seda Tallinna Ajalooliste Laevade Selts ja Tallinna Meremuuseum sponsorite toel.
  • Sel aastal toimub festival Tallinna linna, Tallinna Sadama, Eesti Meremuuseumi, Ajalooliste Laevade Seltsi, SA Tallinn 2011 koostöös. Tallinna Merepäevad 2008 edukale õnnestumisele aitavad suutoetajatena kaasa Pro Kapital, Viking Line Eesti, Rotermann Eesti OÜ ja BLRT Grupp. Tallinna Merepäevade 2008 koostööpartnerid on Rootsi Saatkond Eestis, Veeteede Amet, Tallink, Rootsi Eksportnõukogu, Eesti Mereakadeemia, Admirali laev, Viking Life-Saving Eguipment, Alfons-Hakans, Tuletorn Fond, Klubi Vigri, Emajõe Lodjaselts, Eesti Merevägi, Eesti Piirivalve, EMA Merekool, Saku.
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.