"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Laenukoormus väheneb (0)
09. juuni 2008

Tallinna abilinnapea Taavi Aasa sõnul kahaneb eelarvestrateegia kohaselt Tallinna laenukoormus 2012. aasta lõpuks 43,5%le aastatuludest. Riigi poolt seatud laenukoormuse ülempiiriks on 60%.
“Tallinnal on ainukesena Eesti omavalitsustest ette näidata rahvusvaheliselt tunnustatud kehtiv krediidireiting,” ütles Aas.
Reitinguagentuur Moody’s nentis Tallinna võlakoormust hinnates, et linna laenukoormus on pigem mõõdukas, ning märkis ära ka linna laenuportfelli hea struktuuri.
Aasa väitel ei pea opositsionääride jutt laenukoormuse hüppelisest kasvust ja linna ähvardavast pankrotist vett. “Tegemist on kas teadliku eksitamise ja paanika külvamisega või kirjaoskamatusega,” nentis Aas.
Linna laenukoormus Aasa sõnul aasta-aastalt hoopis langeb ning seega on Tallinna süüdistamine liigses laenamises täiesti alusetu.
Kui 2007. aasta lõpul oli linna arvestuslik laenukoormus 49,4%, siis 2008. aasta lõpuks on see 47,7% ning 2012. aasta lõpuks 43,5%.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.