"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Martinson: häirenupusüsteem on töökindel ja turvaline (0)
09. juuni 2008

Möödunud nädalal ründasid Eesti Päevaleht ja Postimees Tallinnas käivitunud vanurite häirenupusüsteemi, vahendades firma GSM-valve väiteid, et teenus on vigane ja seab vanurid ohtu.
Avatud riigihange uute häirenuppude ostmiseks kuulutati välja 24. aprillil 2008 ja pakkumiste esitamise tähtaeg oli 22. mai. GSM-valve hankel ei osalenud, kuna nende süsteem ei võimalda kahepoolset sidet.
“Mis puutub firma etteheidetesse selle kohta, et kui lauatelefoniga midagi juhtub, siis häirenuppu kasutada ei saa, ütleksin, et Elioni lauatelefoniside on tunduvalt töökindlam  mis tahes pühadeaegsest ülekoormatud mobiilsidest,” väitis Merike Martinson. “Ka ei saa koduhoolduse klientidel ette tulla telefonivõlgnevusi, seda garanteerib nende pidev järelevalve.”
90 protsendil koduhooldusel olevatest häirenupuklientidest on suitsuandur ning veel tänavu tagavad linnaosade sotsiaalhoolekandeosakonnad nende paigalduse kõigile ülejäänutele. 
Sotsiaalvalve teenus rakendus Tallinnas tänu SA-le  Johanniitide Abi Eestis, kes annetas Tallinnale vastava tehnika, tagas tehnilise toe ja väljaõppe kokku miljoni krooni ulatuses. Tegemist on rahvusvahelise heategevusliku ühendusega, tänu kellele sai Tallinn käivitada teenuse, mis mujal Põhjamaades on juba ammu edukalt kasutusel ja mille suhtes on huvi näidanud ka teised Eesti omavalitsused.
“Et teave selle edaspidisest laiendamisest ka puuetega inimestele vallandas rünnaku ja ebaõiglased süüdistused, on äärmiselt kahetsusväärne,” märkis Martinson. “Tundub, et EPL ja Postimees on asunud läbi viima GSM-valve müügikampaaniat. Räiged pealkirjad häirenupusüsteemist kui surmatoojast on lubamatud.”
Abilinnapea sõnul on süsteem töötanud tõrgeteta ligi aasta ja tõestanud oma töökindlust,  millest lähtuti ka uue riigihanke väljakuulutamisel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.