"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
MEEDIAPEEGEL: (0)
09. juuni 2008

EKSPERT HOIATAB:
“Eesti omanike keskliidu ning Isamaa ja Res Publica Liidu välja käidud idee vabastada kodud maamaksust kujutab endast kahjuks destruktiivset aktsiooni, mis on teoreetiliselt pidetu ja tehniliselt küündimatu,” leiab majandusteadlane Viktor Trasberg. “Mõte on halb väga mitmel põhjusel. Esiteks, /-/ Eesti ühiskond ei lepi kunagi kokku “kodu” mõistes. /-/…õiguslikult sisutu termin “kodu” toob kaasa hüppelise manipulatsioonivõimaluste kasvu. Teiseks – ühetaoline ja suhteliselt neutraalne maks asendub selektiivse maksustamisega. Püüd lahendada maamaksu kaudu sotsiaalprobleeme genereerib neid kindlasti hoopis juurde.”

EPL, 6. juuni

* * *
LEHED ERAHUVIDE TEENISTUSES?
Eesti Päevaleht ja Postimees ründasid eelmisel nädalal ühe kibestunud eraettevõtja toel elementaarseid ajakirjandusreegleid eirates Tallinna vanurite häirenupusüsteemi. Üllitati firma GSM-valve kiidulaul oma toote kohta ja tolle valelik ja lausa absurdne väide, et praegune häirenupp on justkui vanuritele ohtlik.
Ometi ei suvatsenud GSM-valve omal ajal isegi vastaval konkursil osaleda, et oma toote headust tõestada. Appi – kui keegi väidab, et ta käis eile Kuu peal – kas lehed trükivad selle tõe pähe ära? Kas ajakirjandus on muutumas solgitoruks, kust võib kõik takistamatult läbi voolata?

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.