"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Nõmme keskus saab ­detailplaneeringu (0)
09. juuni 2008

Linnavalitsus tegi volikogule ettepaneku kehtestada Nõmme keskuse detailplaneering osaliselt, kuna ühe krundi omanik ei nõustunud planeeringus kavandatuga ning kahe krundi omanikud ei soovinud krundi piire muuta ja seetõttu arvati need detailplaneeringust välja. Detailplaneering annab suunised Nõmme keskuse edasiseks arenguks.
Abilinnapea Taavi Aasa sõnul arvestab planeeringulahendus olemasolevat linnaruumi, mille väärtust on püütud säilitada. “Uushoonestuse ettepanekud aga tagavad piirkonna tasakaalustatud arengu,” lisas Aas.
Planeeringu järgi säilivad ka olemasolevad üldkasutatavad haljasalad. Nõmme–Mustamäe maastikukaitseala ja raudtee juures asuvad avalikud haljasalad seotakse omavahel jalakäijate alale rajatava uue haljastusega.
Nõmme linnaosa vanema Rainer Vakra sõnul on oluline, et planeeringu käigus saavad selgeks ka Nõmme turuga seonduvad plaanid. “Praegusest kinnistust eraldatakse muinsuskaitse all olev ajalooline turuhoone. See võimaldab turu arendamise ning hoone restaureerimisega eraldi edasi tegeleda,” ütles Vakra.
Tema sõnul on Nõmme keskus eelkõige jalakäijatesõbralik piirkond. “Planeeringus on väärtustatud jalakäijate liiklemiseks mõeldud väljakut Jaama tänaval, mis on peamine liikumistee raudteejaamast turule.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.