"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Elevandid saavad pere­loomiseks parema maja (0)
16. juuni 2008

Et elevante saaks tulevikus külastajatele loomaaias paremini näidata ja nende talitamine poleks eluohtlik, toetab Tallinn paksunahaliste maja ümberehitamist kokku 10,5 miljoni krooniga.

Praegune elevantide olukord ei võimalda hoida loomi nende loomulikus tegevuses külastajatele nähtaval. See on põhjustanud külastajate pahameelt, kuna paljud on pidanud loomaaiast lahkuma elevante nägemata.
Ka ei ole praeguses elevandimajas loomade paljunemiseks vajalikke tingimusi. Tõsiseks probleemiks on veel talitajate tööohutus, sest praegu on talitustöid võimalik teha vaid otsekontakti meetodil, mis on eluohtlik.
Vaja on uuendada põrandate soojustus-, kütte- ja ventilatsioonisüsteemid, toitmismehhanismid, rekonstrueerida külastajate ala, paigaldada jälgimissüsteemid jne.
Tallinna Loomaaia eelis lähimate konkurentide Helsingi, Stockholmi, Riia ja Peterburi loomaaedade ees on isendite rohkus, liigiline mitmekesisus ja asukoht. Tallinn on põhjapoolseim linn, kus eksponeeritakse sooja­lembeseid eksootilisi loomi.
Projekti kogueelarve on 32 430 263 krooni, millest välistoetus moodustab üle 21 miljoni krooni ja Tallinna omafinantseering 10,5 miljonit krooni.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.