"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Taksode hirm asus SMS-laenude kallale (0)
16. juuni 2008

Meedia poolt taksode hirmuks ristitud linnaametnik Tiia-Liis Jürgenson asus eelmisel nädalal jahtima reklaamikratte ja võitlema taksojuhtidega, kelle taksodele on paigaldatud SMS-laenude  reklaamid. Alates juulist tuleb nii SMS-laenude kui ka alkoholi reklaamimise eest linnale rohkem reklaamimaksu tasuda.
Endine transpordiameti linna­trans­pordi osakonna juhataja Tiia-Liis Jürgenson töötab nüüd ettevõtlusametis ja tema töö on panna firmad oma reklaami eest linnale õigeaegselt makse maksma. “Valdkond on tohutult huvitav,” kommenteerib Jürgenson ise oma uut ametit. “Oluline on rikkujaid korrale kutsuda – hoolitseda, et reklaamimaks oleks õigel ajal tasutud ja reklaame ei paigutataks valedesse kohtadesse. Reklaamid on sageli nihutatud kohtadesse, kus need segavad näiteks autojuhtide vaatevälja.”
Nüüdne reklaamimaksu osakonna juhataja ei saa taksodeta. Tema poolt on luubi alla võetud taksod, mille külgedel ilutsevad linnale tasumata SMS-laenude reklaamid. “SMS-laenud on tekitanud ühiskonnas palju probleeme,” seletab Jürgenson. “Tähtis on, et inimesed mõtleksid ja kaaluksid väga põhjalikult,  enne kui asuvad SMS-laene võtma.”
Jürgenson, kelle käe all said omal ajal hoo sisse petistest taksojuhtide tabamiseks korraldatud reidid, lahkus senisest ametist veebruari alguses. “See oli väga raske, aga huvitav valdkond,” märgib Jürgenson. “Samas sai kontrollisüsteem käima lükatud ja rikkujate korralekutsumine kestab siiani. Ega ma lahkumisest hoolimata isegi rikkumisi rahulikult pealt vaata.”
Jürgenson, kes varem igal neljapäeval taksojuhtidele seaduste ja tänavate tundmise eksameid tegi, viha ei karda, ja kui ta tänaval liigub, siis juhid alati teretavad teda.
“Eks juhte ole mitmesuguseid, nagu kõiki inimesi,” ütleb Jürgen­son. “Korralikud taksojuhid on vä­ga rahul, sest aitasin kaasa nende puhtale mainele. Susserdajad aga, kellelt me kordistajaid ära võtsime, ei ole mind nähes ilmselt õnnelikud.“

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.