"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Nõmme turg lööb õitsema (0)
30. juuni 2008

Eraomaniku käes rääma lastud Nõmme turust saab tulevikus just väiketalupidajatele hea kauplemiskoht, sest linn teeb ise turu korda. Loodetavasti saab sellest ka mahe- ehk ökotoodetega kauplemise koht.

Eraomaniku käes rääma lastud Nõmme turust saab tulevikus just väiketalupidajatele hea kauplemiskoht, sest linn teeb ise turu korda. Loodetavasti saab sellest ka mahe- ehk ökotoodetega kauplemise koht.

Et Nõmme turu praeguse seisuga pole rahul enamik sealseid müüjad, selgus ka Pealinna käigust turule.
Pärnumaalt Tahkurannalt Mägra talu kauba müüja Reet ei ole Nõmme turu väljanägemisega rahul. “Siin peab olema ikka selline väljanägemine, et inimesed tahavad siia meeleldi tulla,” sõnab Reet. Ka kaupade hinnad peaksid tema arvates olema madalamad kui kaubanduskeskustes. “Turg peaks olema alternatiiv muudele poodidele, hetkel on siin hinnad kohati isegi kõrgemad kui mujal,” lisab Reet. Vähe on ka müüjaid. “Vaadake ringi, siin ei ole väga palju kaupa väljas,” nendib Reet. Ühe lahendusena pakub Reet välja kaalu rentimise võimalust. “Üks korralik kaal maksab ligi kolm tuhat krooni,” sõnab Reet. Väikemüüjal pole sellist raha lihtne kuskilt võtta.

Võõramaine kaup kodumaise pähe
Nurme talu perenaine Anne Saue vallast käib Nõmme turul kartuleid müümas juba sügavast vene ajast. Tema arvates on muutunud palju. Esiteks on kaupa vähemaks jäänud, ja just kodumaist kaupa. “Praegu toimub siin selline onupojapoliitika, sest väga paljud müüvad võõramaist kaupa kodumaise pähe. Isekasvatajaid on vähe,” ütleb perenaine Anne. Tema arvates on oma aia saaduste müüjaid vähemaks jäänud. “Aastaid tagasi oli ikka memmekesi rohkem, kes oma aias kasvatatud saadusi müüsid,” ütleb Anne. Kui ka nemad käiksid siin rohkem, oleks kodumaist kaupa ka rohkem müügil. Meetrijagu letti maksab 35 krooni päev. Koha eest maksmine on neile suhteliselt kallis. “Me tuleme iga aasta uue kartulisordiga välja, kuid sordinime me ei reklaami, sest siis hakkavad igale nurgale ilmuma sama nimega kartulid. Nurme talu kartulil läheb hästi. Ei kurda, meil on oma ostjaskond,” lisab Anne.

Ökotoodete müügikoht?
Nõmme linnaosavanem Rainer Vakra sõnul on Nõmme turg soodsa asukohaga. Läheduses on raudteejaam, bussipeatus, elava liiklusega Pärnu maantee ja Ehitajate tee ristumiskohad. “Nõmme turg kujuneb peamiselt Nõmme ja Mustamäe linnaosade elanike seas populaarseks kohaks, kust on võimalik osta Eesti põllumajandustooteid,” sõnab Vakra. “Samuti võib turg leida endale turuniši ökoloogiliste mahetoodetega kauplemiskohana,” lisab Vakra. Tema sõnul on elanike huvi kodumaise kauba vastu väga suur. “Ka Eesti väiketalunikel on vaja väljundit oma kaupade müümiseks, mida nad piiratud toodangumahu tõttu ei ole suutelised kauplusekettidele tarnima,” nendib linnaosavanem. 
NT Kaubanduse AS peab Nõmme turu linnale üle andma, sest turg on aastaid väga halvas seisus olnud. Linn teeb turu korda ja luuakse korralikud kauplemistingimused. Turg antakse linnale üle järgmise aasta jaanuaris. Ajaloolise turuhoone uuendamiseks on planeeritud 1,5 miljonit krooni ning ligi 10 miljonit krooni turu müügipindade ümberkorraldamiseks ja ala heakorrastamiseks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.