"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Õpilasmalev teeb noorte suve tegusaks (0)
30. juuni 2008

Sellel suvel saab õpilasmaleva linnarühmades tööd ja kireva suve osaliseks ligi 630 malevlast, kes tegutsevad kas parkides, loomaaias või rabas.

Sellel suvel saab õpilasmaleva linnarühmades tööd ja kireva suve osaliseks ligi 630 malevlast, kes tegutsevad kas parkides, loomaaias või rabas.

Alates 15. eluaastast saavad noored oma suve kirevamaks teha õpilasmalevas, mis pakub nii raha teenimise võimalust kui ka meelelahutuslikku olemist. Sellel aastal teevad lapsed tööd parkides, rabas, prügilates, bussipeatustes, rannas jäätist müües, Rimi poodides jne. “Tallinna Autobussikoondis pakub juba aastaid tööd busside koristajatele. Ka saavad noored Rimi poodides kaupu riiulitele välja panna või minna Kadrioru parki lillepeenraid hooldama,” ütles Sihtasutuse Õpilasmalev juhataja Eero Kiipli. Tema sõnul on viimati nimetatud rühm noorte seas väga populaarne.
“Just hiljuti lõpetasid noored Pääsküla raba koristamise, kus tehti väga head tööd,” lisas Kiipli.
Sellel aastal oli võimalus ka tudengitel õpilasmaleva töös osaleda. “Peamiselt on nad ehitustöödel abiks,” sõnas Kiipli. Üliõpilasi on malevas kokku 45.
Linnamalevlastel on võimalus vahetuse korras minna ka maale töid tegema. Kiipli sõnul saab just seal õigest malevaelust aimu. “Võimalik on osaleda vahetusrühmades, näiteks 10 noort Kohilast tuleb Tallinna ja vastupidi,” sõnas Kiipli. Vahetusrühmad on eriti populaarsed. “Linnast välja tung on väga suur.”
Loomulikult on malevlaste elu pärast tööd veelgi põnevam. “Tõeline malevaelu algab pärast tööd,” ütles Kiipli. Näiteks maleva pulm, ristimine, mitmesugused spordiüritused, matkad jne.
Sellel aastal on uueks projektiks Malgatus, mille raames noored avastavad, algatavad, vastutavad, seiklevad, viivad ellu ja teevad midagi head ja ühiskonnale kasulikku. “Tegemist on laheda projektiga, mille käigus noored ise saavad midagi ära teha,” selgitas Kiipli. Näiteks bussipeatus üle värvida ja korda teha.
12.–14. augustini toimub Pilistveres kõikide malevlaste kokkutulek, kus selgitatakse välja parim malevarühm.
Keskmiselt teenivad noored malevas tööd tehes 30 krooni tunnis. See teeb kolme nädala peale kokku 2500 krooni.

* * *
Malevasuvi saab hoo sisse täna kell 12, mil õpilasmaleva rühmad saadetakse Raekoja platsilt teele. 
Eelmisel nädalal tutvustati ka uut  raamatut ”Viisaastak Õpilasmalevas”,  mis kajastab malevlaste tegemisi  aastatel  2003-2007.
SA Õpilasmalev on 2003. aastal Tallinna linna poolt loodud sihtasutus, mille põhitegevuseks on õpilasmalevate korraldamine.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.