"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Paekarjäär muutub pargiks (0)
30. juuni 2008

Lasnamäe paekarjääri alale tehakse tulevikus kaunis looduslähedane park, kus saab ka rulluiskude ja rattaga sõita.

Tallinna linnavalitsus algatas Lasnamäel asuvale 40 hektari suurusele endisele paekarjääri alale detailplaneeringu eesmärgiga kujundada valdav osa sellest pargiks.
“Kindlasti lisab ala korrastamine Lasnamäe linnaosale atraktiivsust ning parandab oluliselt elukeskkonda,” märkis abilinnapea Taavi Aas.
Endise paekivikarjääri territoorium on abilinnapea sõnul siiani korrastamata ning kasutusel koerte jalutuskohana ja omavolilise prügimäena.
Lähitulevikus on plaanis korrastada karjääri nõlvad, puhastada veekogu jäätmetest ja rajada kaldakindlustused. Samuti tulevad karjääri kaldapealsele kergliiklusteed.
Planeeritava ala läheduses asub mitmeid olulise tähtsusega puhke- ja kultuuriobjekte, nende hulgas Kumu ja Kadrioru park. Lauluväljak ja Tallinna laht on vaadeldavast alast vaid umbes 1 km kaugusel. Samuti on vööndis mitmeid lasteaedu, koole ja spordihooneid.
Planeering annab ka võimaluse rajada pargi naabrusesse kuni neljakorruselise büroohoone, kahekorruselise kaubanduskeskuse, viiekorruselise parkimismaja ning viiekorruselised korterelamud.
Büroohoones saavad omale ruumid Lasnamäe linnaosa valitsus ning raamatukogu. Detailplaneeringu eskiisi koostas Ruum ja Maastik OÜ.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.