"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Rannamelu: Aafrika trummid ja tantsuõpe (0)
30. juuni 2008

Juulist alustab Stroomi rannas tööd noortekeskus, mis pakub võimalust teenida taskuraha, osaleda spordivõistlustel või teha käsitööd. Tegevust nii suurtele kui väikestele jätkub ka teistes supelrandades.

Juulist alustab Stroomi rannas tööd noortekeskus, mis pakub võimalust teenida taskuraha, osaleda spordivõistlustel või teha käsitööd. Tegevust nii suurtele kui väikestele jätkub ka teistes supelrandades.

Noortekeskus Stroomi rannas pakub ka võimalust tutvuda eri maade võitluskunstidega, õppida žongleerimist, Aafrika trumme või breiktantsu ning osaleda paljudes erinevates töötubades. Igal nädalal on käsil uus teemavaldkond, olgu selleks siis turvalisus, tervis ja sport, muusika, tehnika, teadus vm.
Tegevused on kavas kolm korda nädalas (teisipäeviti, kolmapäeviti ja neljapäeviti) kella 11–16.
Ranna noortekeskuse lõpuüritus toimub 14. augustil. Lisainfot noorteranna tegemiste kohta saab Kopli noortekeskusest telefonidel 653 1447, 55 567 787 või e-posti teel kopli@taninfo.ee.
Mitmesuguseid tegevusi jätkub aga ka teistes üldkasutatavates randades.
• Kakumäe supluskohas saab mängida võrkpalli, korvpalli ja rannajalgpalli. Laste jaoks on seal olemas kaks mänguväljakut. Rannaga piirnevas pargis asub veel ka terviserada.
•    Stroomi rannas on veel hulk laste mänguväljakuid igale vanusegrupile ning üks suur ronimisatraktsioon nimega Laev. Spordihuviliste jaoks on avatud kaks kohta treeningseadmetega, samuti on liivaalal kaks võrkpalliväljakut, üks korvpalliväljak, jalgpalliväljak, neli grillimiskohta ja rannapark.
•    Pirita rannas on lausa viis rannavõrkpalliplatsi, kaks mängulinnakut väikelastele, kiiged, jõuharjutusvahendid jpm. Randa on paigaldatud ka veeanalüüside tabel, 45 uut prügikasti, 40 pinki, 50 riietuskabiini, 17 tualetti ning ehitatud on uus invatee pääsemaks ratastooliga veepiirile. Samuti töötab Pirital automaatne ilmajaam, mis mõõdab õhu, vee, UV-kiirte ja tuule näitajaid, neid saab näha nii ranna teavitustablool kui internetis aadressil www.ilm.ee.
•    Harku järve supluskoht paikneb eramaal ja seetõttu ei ole supluskoha suurem arendamine võimalik. Mängida saab siiski võrkpalli ning väikelastele on paigaldatud kiiged.
•    Pikakari supluskohas on  tree­ningseadmed, võrkpalliväljak ja korvpalliväljak ning laste­mänguväljak.

* * *
Rannamõnu rikkujad

Abilinnapea Deniss Boroditši sõnul on supluskohtades probleemiks vandaalitsemine. „Näiteks Pirita rannas tekitavad pahandusi ülemeelikute noorte öised peod, mille käigus lõhutakse, põletatakse ja keeratakse kummuli kõike olemasolevat,“ märkis abilinnapea. Ka tekitavad probleeme hulkuvad koerad ning purilaudurid ja lohesurfarid, kes satuvad ujujate sekka. „Puri- ja lohelauaga tohib merre minna ainult Pirita rannas, kus on selleks ettenähtud koht,“ ütles Boroditš.
Rannapäästeteenust Tallinna üldkasutatavates supluskohtades osutab tänavu AS G4S. Firma infojuht Katrin Paas ütles, et kõige rohkem valmistavad rannavalvuritele peavalu just nimelt korrarikkujad – möödunud suvel registreeris G4S Tallinna randades 1879 väärteojuhtumit.
Mullu G4S poolt valvatud randades ühtegi uppunut ei olnud. Uppumisohust päästeti infojuhi sõnul üks inimene ning esmaabi osutati 176 korral, viiel korral kutsuti kiirabi.

* * *
Pea meeles:

• Ära jäta lapsi järelevalveta. Randa jõudes tasub lapsele kohe näidata, kus asub rannavalvetorn, juhuks, kui ta ära eksib.
• Rattaparklad asuvad kõikides randades rannavalvehoone juures. Ratastel hoiab silma peal rannavalve, kuid jalgrattalukk peab igal ratturil endal kaasas olema.
• Koerad-kassid ega teised lemmikloomad avalikus rannas viibida ei tohi.
• Alkoholi ega narkootilisi aineid rannas pruukida ei tohi.
• Punane lipp – ujumine keelatud; kollane lipp – ujumine on ohutu vaid kogenenutele; roheline lipp – ujuda võivad kõik.
• Soovitatav veetemperatuur ujumiseks on üle 18ºC. Ära uju täis kõhuga, ülekuumenenult ega seal, kus jalad põhja ei ulatu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.