"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Solvangute abil häid õigusakte ei sünni! (0)
30. juuni 2008

Kas vanemaid inimesi peab austama ja kuhu tulevad linnapoed – need olid vaid mõned poliitikutele kõneainet pakkunud teemad viimasel linna rahvaesindajate istungil.

Kas vanemaid inimesi peab austama ja kuhu tulevad linnapoed – need olid vaid mõned poliitikutele kõneainet pakkunud teemad viimasel linna rahvaesindajate istungil.

Istungi alguses esitas Nikolai Stelmach (Isamaaliit) linnapeale arupärimise, miks linna uuel koduleheküljel pole võimalik näha ametnike palganumbreid.
“Me ei arva, nagu oleks suur osa linnaaparaadist üle makstud,” lausus Stelmach. “Meie vaatevinklist ei peaks keskmine linnaametnik oma töötasu suurust praegu häbenema põhjusel, et see oleks liiga kõrge ega liialt väike. Küsimus on aga avalikkuse võimaluses olla lihtsalt ja kiirelt informeeritud.”

Kes on kelle vanaema
Eelmisel volikogu istungil kaitses Nikolai Stelmach eelnõu, millega ta soovis, et ostjad pääseksid valveapteegis Tõnismäel otse müügisaali, mitte ei peaks ostma rohtusid luugi kaudu nagu seni. Samas lükati Stelmachi eelnõu eelmisel istungil tagasi, kuna öisel ajal ei suudaks apteekrid tagada apteegis turvalisust seal liikuvate narkomaanide tõttu.
Teiste seas ei meeldinud Stelma­chi idee toona ka linnavolinik Margarita Tšernogorovale (Keskerakond). “Volikogus on vähemalt kuus arsti, ja inimesi, kes tunnevad apteegi tööd – keegi nendega eelnõu ei arutanud,” lausus ta. “Tegemist on (eelnõu esitaja puhul – Toim) nagu jakuudiga, kes, kui midagi näeb, siis sellest kohe laulab. Võibolla on kõik tehtud selleks, et saaksime ajalehest lugeda, et Keskerakonna juhitud volikogu ei tahtnud nii toredat asja vastu võtta.”
Stelmach leidis seepeale, et tema on vähemalt tööd teinud, samal ajal kui Tšernogorova pole siiani ühtki eelnõu esitanud. “Kui teil pole midagi linna arengu seisukohalt öelda, siis astuge tagasi ja laske noortel teovõimelistel keskerakondlastel oma kohale asuda.”
Nüüd hurjutas Gennadi Vihman (Keskerakond) oma sõnavõtus Stelmachi tema sõnade eest: “Siit puldist on mitmed kolleegid kutsunud vastastikusele viisakusele. Eelnõu arutelu käigus reageerisite te labaselt ja taktitundetult, esitasite Tšerno­gorovale põhjendamatuid süüdistusi. Kahju, et olete saanud kasvatuse olla ebaviisakas vanemate inimeste suhtes. Austatud Margarita võiks olla teile vanaemaks.”
Linnapea Edgar Savisaar kandis ette Tallinna uue arengukava teise lugemise.
Märt Kubo (Reformierakond) tundis huvi munitsipaalpoodide vastu. “Austatud linnapea, viimasel ajal on tekkinud teil väga palju uusi mõtteid,” sõnas Kubo. “Ja üks, mis on rahva hulgas eriti populaarseks saanud, on munitsipaal­kaupluste avamine. Ma selles arengukavas ei näe, et munitsipaalkauplusi oleks kavandatud. Kas nad tulevad igasse linnaossa või tuleb üks linnakeskne ja mida seal müüakse?”
Linnapea nentis lõbusalt, et tegu on praegu veel idee tasemel oleva projektiga. “Kui te ütlete, et see on populaarseks saanud, siis seda eeskätt Reformierakonnas,” lausus Edgar Savisaar. “Sellega seoses ma peangi tunnustama, et Reformierakond hakkab muutuma kainemaks ja suhtub asjadesse positiivsemalt. Munitsipaalpoodides ei ole midagi eriskummalist. Ma kujutan ette, et midagi linnapoe sarnast võiks olla näiteks Nõmme turg.”

Lugemisoskuseta elanikud?
Kubol oli aga kohe järgmine mure, mille kohaselt on Haabersti linnaosa 80leheküljeline arengukava liialt pikk. “Kas te üldiselt ei leia, et oleks kasulikum nii meile kui valijatele, et materjalid poleks teaduslike aruannetena esitatud, vaid loetavate projektidena?” küsis ta. “Mitte nagu Lissaboni leping, millest keegi ei saa aru ja mida keegi ei loe.”
Linnapea pidas aga elanikke lugemisvõimelisteks.
“Erinevalt Reformierakonnast oleme meie veendunud, et Tallinna inimesed on suutelised ja loevad hea meelega läbi ka 80 lehekülge oma linnaosa arengu kohta,” vastas Savisaar. “Olge julged – Tallinna rahvas on väga tark ja andekas rahvas.”
Linnapea Edgar Savisaar tõi istungil lõpphääletusele ka Tallinna positiivse, üle 63 miljoni krooni suuruse lisaeelarve.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.