"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinnas maailma parim pääs võrku (0)
30. juuni 2008

Uskumatu, aga tõsi –number üks linn maailmas traadita interneti levikult on Tallinn. Seda arvab populaarteadusele, ajaloole ja tehnoloogiale pühendatud Ameerika telekanal Discovery Tech, mis reastas maailma kümme parimat WiFi-linna.

Uskumatu, aga tõsi –number üks linn maailmas traadita interneti levikult on Tallinn. Seda arvab populaarteadusele, ajaloole ja tehnoloogiale pühendatud Ameerika telekanal Discovery Tech, mis reastas maailma kümme parimat WiFi-linna.

Laialt levinud ja tasuta WiFi koha pealt maailma parimaid paiku välja tuues nimetab USA traadita interneti aktivist Glenn Strachan esimesena Tallinna. Euroopa linnadest järgnevad Pariis, London ja Stockholm.
Nimekirja lõppu jäävad sellised suurlinnad nagu Soul, Taipei, Hongkong ja Singapur.
Traadita interneti guru Strachani sõnul on Eesti võibolla kummaline koht sellise nimekirja alustamiseks. “Kuid traadita võrgu levik Eesti pealinnas on muljetavaldav,” ütles Strachan.
Eraldi tunnustas ta ka meie WiFi.ee looja Veljo Haameri jõupingutusi. Viimase arvates on Tallinn kahtlemata parimate seas, kuid üht-teist on siiski veel tegemata. “Meil oli mõte kogu vanalinn WiFiga katta, aga 25% on siiani veel tegemata,” sõnas Haamer.  “Oleks ilus, kui 100% vanalinnast oleks WiFiga kaetud,” lisas ta.
Haameri sõnul on WiFi Tallinnas nii laialt levinud eelkõige tänu ettevõtete initsiatiivile. “Ka linn on omalt poolt kaasa aidanud, paigutades tasuta WiFi linna parkidesse,” märkis Haamer. Näitena toob ta Kristiine linnaosa, kus WiFi on elanikele sootuks tasuta. Mehe kinnitusel avaneb järgmise aasta suvel WiFi ka Tallinna ühistranspordis.
Tallinna Linnakantselei infotehnoloogia direktor Väino Olev ütles, et erinevalt äriettevõtetest, kes tasuta traadita internetiühendusi luues mõtlevad eelkõige oma äri edule, on Tallinna linn alates 2005. aastast pakkunud linnaelanikele tasuta WiFi teenust ning aasta-aastalt teenuse toimimisala laiendanud.
Olevi sõnul erineb Tallinn traadita internetiühenduse pakkumise valdkonnas enamikust Euroopa Liidu ja teistest maailma riikide linnadest, kus traadita internetiühenduse teenust pakutakse valdavalt tasulisena.
Glenn Strachani sõnul on tasuta WiFit paljudes maailmalinnades üsna keeruline kätte saada. “Näiteks USAs, kus mõni linn on tahtnud oma elanikele pakkuda tasuta WiFit, on kohe jaol suured võrguoperaatorid, kes leiavad, et selline heategevus kahjustab nende äri ja seega tuleb see kohe lõpetada,” märkis ta.
Tulemuseks on tema sõnul see, et tasuta WiFit võib leida küll mõnedest kohvikutest ja büroohoonetest, kuid mitte laiemalt.
Tallinn pakub tasuta WiFi teenust alates 2005. aastast.

* * *
Traadita interneti levialad

Tallinn pakub oma elanikele ja külalistele tasuta WiFi-ühendust kõigis linnaosades.  Tasuta levialasid leidub Põhja-Tallinnas 9, Haaberstis 15, Pirital 16, Lasnamäel 27, Kesklinnas 164, Kristiines 16, Mustamäel 23, Nõmmel 18.
Linnaelanikele tasuta traadita internetiühenduse alasid on suveperioodil linnas üle 50, need asuvad parkides, linnaväljakutel jne.
Kogu info asukohtadest leiad Tallinna veebilehelt http://www.tallinn.ee/g4119s38073.

* * *
Telli endale tasuta WiFi mobiili abil

Tasuta WiFi kasutamise alustamiseks tuleb kasutada ID-kaarti või tellida juurdepääsuks vajalikud kasutajanimi ja parool mobiiltelefoniga.
Selleks tuleb helistada või saata telefoninumbrile 525 2202 lühisõnum tekstiga “Linna WiFi”. WiFi on mõlemal viisil tasuta ning mobiili kasutamisel tuleb tasuda vaid saadetava sõnumi või kõne eest vastavalt oma mobiilioperaatori tavatariifile.
Saadav parool kehtib kõigis autentimisega levialades 24 tundi. Tehniliste probleemide korral helistage Elioni klienditoe telefonile 165.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.