"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pealinna turism kasvas 13% (0)
09. juuli 2008

Võrreldes pealinna turismi 2007. ja 2008. aastal, võib täheldada märgatavat kasvu paljude riikide osas, eesotsas Soomega ja lõpetades Hiinaga.
Märtsis majutati Tallinnas kokku 80 700 turisti, nendest 80% moodustasid välisturistid ning 20% siseturistid. Võrreldes eelmise aasta märtsikuuga kasvas turistide arv 13%.
Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on positiivne, et siseturism mängib pealinnas üha olulisemat rolli. “Samuti on põhjanaabrid meie linna taasavastamas ja tore on näha, et huvi Tallinna vastu on kasvanud ka hispaanlaste, rootslaste ja ameeriklaste seas,” märkis Mutli.
Igati tervitatav on tema väitel ka Hiina ja Jaapani turistide arvu kasv, kuna Tallinn alustas sel aastal koostöös Helsingiga turundustegevust Aasias.
Kõige rohkem kasvas Soome päritolu turistide arv – võrreldes eelmise aasta märtsiga 14%. Majutatud soomlased moodustasid tänavu märtsis kogu Tallinnas viibinud välisturistidest 56%.
Osakaalult teisel kohal olid Rootsi turistid, keda majutati Tallinnas kokku 4400, mis on võrreldes eelmise aasta märtsikuuga 7% rohkem.
Teisejärgulise tähtsusega turgudel oli kasv kõige silmapaistvam Hispaania ja USA osas. Märtsis majutati Tallinnas 710 hispaanlast, kelle arv võrreldes eelmise aasta märtsikuuga kasvas 83% ehk 320 turisti võrra. Ka nende ööbimised kasvasid 84% võrra.
Jaapani kodanikke majutati märtsikuus kokku 240 ehk 14% enam kui mullu samal perioodil.
Hiina turistide arv aga kasvas lausa 169%.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.