"Kriisiolukordades on igasugused naljamehed väga nõutud, sest nad aitavad ventiili lahedamaks keerata. Võim, iseäranis autoritaarne, kardab saada välja naerdud."

Hardi Volmer, muusik ja filmimees
20. Augusti Klubi korraldab rahvusvahelise konverentsi (0)
18. august 2008

20. Augusti Klubi korraldab 21.-22. augustil 2008 Tallinnas, Toompea lossis tasuta rahvusvahelise konverentsi “Riikliku iseseisvuse taastamine parlamentaarsel teel aastatel 1990-1992”.

20. Augusti Klubi korraldab 21.-22. augustil 2008 Tallinnas, Toompea lossis tasuta rahvusvahelise konverentsi “Riikliku iseseisvuse taastamine parlamentaarsel teel aastatel 1990-1992”.

Konverentsi neljal istungil käsitletakse kõiki aktuaalseid teemasid Eesti iseseisvuse taastamisel.
Üritus algab 21. augustil kell 11.00. Pärast avamist ja tervitusi peab I istungil „Eesti valikud“ põhiettekande Rein Järlik. II istungi teema on „Õigusbaasi loomine Eesti riigi taastamiseks“ ja peaettekandjaks on tolleaegne EV Ülemnõukogu esimees Arnold Rüütel.
Teine päev algab kell 10.00 ja III istungi teema on „Majandussüsteemi radikaalne muutmine- uue majandusruumi valik“, kus põhiettekanne on Tiit Madelt.
Konverentsi viimase istungi teema „Ülemnõukogu tegevus rahvusvaheliste suhete loojana“ peaettekandja on Ülo Nugis.
Lisaks põhiettekandjatelt rida teisi huvitavaid ettekandeid ja sõnavõtte nii Eestist kui välismaalt. Kokkuvõtte konverentsi kahest päevast teeb Edgar Savisaar. Konverentsi lõpeb 22. augustil kell pool kolm pressikonverentsiga.
Konverentsil toimub ka kolme Balti riigi sõsarklubide kohtumised ja läbirääkimised. Nii esimese kui teise päeva lõpus on kavas vastuvõtud. Külalisi on konverentsile oodata ka teistest välisriikidest, kusjuures mitmeid neist esinevad ka sõnavõttudega.
Lätis ja Leedus korraldati analoogsed konverentsid vastavalt 2005. ja 2007. a. Konverentsidel jäi kõlama vajadus põhjalikumalt analüüsida ja ajaloo jaoks talletada õppetunde, mida andis Balti riikide iseseisvuse taastamine parlamentaarsel teel, rahumeelselt ja vägivallata. Konverentsil osalemiseks tuleb end registreerida Eesti Rahvusraamatukogu konverentsikeskuse telefonil 630 7262. Suure huvi tõttu võivad olla kohad juba täis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.