"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
5 küsimust (0)
18. august 2008

Erki Nool, sportlane ja poliitik

Erki Nool, sportlane ja poliitik

1. Millised on inimesed tänavapildis?

Tallinna tänavapilt on väga tervislik, kui nii võib öelda. Meie inimesi laias laastus ei kimbuta ülekaalulisus. Samas noorte ülekaalulisus suureneb aasta-aastalt.

2. Millised on parimad paigad Tallinnas tervisespordiga tegelemiseks?

Minu jaoks Pirita mets. Viimastel aastatel on lisandunud ratta- ja rulluisuteid, mis on toonud juurde väga palju tervisesportlasi. Kahjuks on autojuhid väga hoolimatud rulluisutajate suhtes. Kõrvalteelt tulevad autod ei jää kunagi seisma, et uisutajaid läbi lasta. Olen ise paaril korral napilt auto alla jäämisest pääsenud. Samal lõigul nägin autot seismas vaid korra ja see kahjuks ei olnud Eesti registrimärgiga.

3. Milline on õige nähtus Tallinnas?

Linnapilt muutub ju iga aastaga. Mõned aastad tagasi Vabaduse platsile joonistatud lilled olid küll pisut kentsakad.

4. Kas riik peaks tervisesporti rohkem toetama?
Riik peaks eelkõige panustama spordiobjektide ehitusse. Lisaks võiks investeeringud koostöös kohalike omavalitsustega rohkem läbi mõelda. Oleks ju ilus, kui Viimsist saaks läbi linna sõita ratta või uiskudega Tabasaluni välja. Riigil on ju väga keeruline rattaid jagada, las riik ehitab ning kohalikud omavalitsused haldavad.

5. Millistel tingimustel oleksite nõus kasutama ühistransporti?
Ühistranspordi esimeseks tingimuseks peaks olema odavus auto ees, mida ta ka hetkel on. Teiseks peab muutuma linna kontekstis kiiremaks kui autod. Oluline on ka ajagraafikust kinni pidamise võime. Huvitav võrdlusena on Londonis kuni 11-aastastele lastele ühistransport tasuta. See paneb väga efektiivselt lapsed ühistransporti kasutama.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.