"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Koduta inimesed saavad uue maja (0)
18. august 2008

Tallinn rajab Põhja-Tallinnasse Paljassaare teele uue sotsiaalmaja, kus leiavad omale peavarju erinevatel põhjustel koduta jäänud inimesed.
Linn soovis Paljassaare tee 35 hoone rekonstrueerida juba 2002. aastal, et pakkuda majutusvõimalusi eluasemeprobleemidega inimestele, kuid naaberkinnistu omanik oli selle plaani vastu ning kaebas linna kohtusse.
Nüüd, kuus aastat hiljem, jõudsid osapooled kokkuleppele ning linn saab lõpuks ometi täide viia oma kavatsuse pakkuda koduta inimestele peavarju.
“Vajadus sotsiaalmajutuskohtade järele on väga suur,” tõdes abilinnapea Merike Martinson. “Sotsiaalmajutusüksusesse ootab kohta üle 350 isiku, sealhulgas 73 toimetulekuraskustes ja üksikvanemaga perekonda.”
Sotsiaalmajutusüksuse elanik saab omale voodikoha ning lisaks võib ta kasutada kõiki ühiskasutatavaid ruume ning kohapeal pakutavaid teenuseid. Probleeme aitavad lahendada Tallinna Sotsiaaltöö Keskuse töötajad.
Abilinnapea sõnul tehakse sotsiaalmajutusüksuses peredega tööd selle nimel, et nad suudaksid edaspidi jälle iseseisvalt toime tulla. „Samas on tagatud laste koolikohustuse täitmine ja haridustee jätkamine,“ märkis Martinson.
Töötud lapsevanemad võivad omale sotsiaaltöötajate abiga leida jõukohase töö. Sotsiaalmajutusüksusesse majutatakse isikuid, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel Tallinna linn.
Sotsiaalmajutusüksuste abil saavutasid 2007. aastal püsiva toimetuleku ja siirdusid oma eluasemele 27 isikut ning linna sotsiaal- ja munitsipaaleluasemetele 68 isikut (sh 14 peret).
Praegu on Tallinnas kaks sotsiaalmajutusüksust aadressidel Akadeemia tee 34 (41 voodikohta) ja Tuulemaa tn 6 (211 voodikohta).

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.