"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Küsimus suurele ringile (0)
18. august 2008

Kuidas suhtute valitsuse plaanitavasse automaksu?

Kuidas suhtute valitsuse plaanitavasse automaksu?

Mina kui inimene, kes autot ei oma, toetan küll automaksu. Autosid on väga palju, nad tekitavad suurel hulgal tolmu ja saastet. Ei oska öelda, kui suur maks olla võiks, kuid kindlasti sõltuvalt auto suurusest ja saastavusest. Osa automaksu võiks linn ka endale saada ja kulutada selle heakorra ja teede eest hoolitsemisele.

Tiina (50), pangatöötaja

Arvan, et automaks pole mõistlik. Inimesed peavad praegu niigi palju erinevaid makse maksma. Igasugune maksude tõstmine või lisamine ei too tavaliselt soovitud tulemust ega tee inimestele head. Ma ei usu, et automaks jõuaks linna kätte ja selle eest midagi ära tehtaks, pigem leiab valitsus mõne põhjuse, et see endale jätta.

Kristiine (16), õpilane

Mina ei ole automaksuga nõus. Hoitaks teid korras, oleks maks õigustatud. Aastas oleksin nõus ehk oma auto eest välja käima 200 krooni ja selle eest võiks loomulikult teid remontida.

Deniss (21), üliõpilane

Tarbimisühiskonna tingimustes on loogiline, et mõne hüve kasutamise eest tuleb maksta. Kütsuseaktsiis ja käibemaks muidugi on, kuid need pole autoga otseselt seotud ja neist liikluse ohjeldamiseks ei piisa. Maksu suurus peaks sõltuma autost. Muidugi oleks hea, kui omavalitsused osa raha endale saaksid ja selle eest midagi mõistlikku teeksid.

Ranno

Ma ei usu, et automaksust kasu oleks, sest autojuhid on nii harjunud oma autodega ja see väike maks ei paneks neid autost loobuma. Arvan, et seda ei teeks ükski maks. Kui ikka maks tuleb, siis võiks selle eest teid parandada. Kuidagi ringiga võiks see raha minna ka looduse heaks, kuid vaevalt, et see nii kaugele jõuab.

Elo (25), ostuassistent
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.