"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Kuus kooli alustavad õppeaastat värskelt remonditud hoonetes (0)
18. august 2008

Kuus Tallinna kooli alustavad uut õppeaastat põhjalikult renoveeritud majades. Koostöös erasektoriga saavad 1. septembriks valmis Haabersti Vene Gümnaasium, Sikupilli Keskkool, Karjamaa Gümnaasium, Tallinna 32. Keskkool, Laagna Gümnaasium ja Kristiine Gümnaasium.
2008/2009. õppeaasta teisel veerandil saab valmis ka Tallinna Ühisgümnaasiumi, Nõmme Gümnaasiumi ja Kalamaja Põhikooli hoonete remont.
 Renoveeritavate koolide sisustamiseks on linnaeelarvest eraldatud 29 miljonit krooni. Värskelt remonditud ruumides alustab uut õppeaastat ka Tallinna Kunstigümnaasium, mille renoveerimistöid tehti linnaeelarvest.
Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul on linna eesmärgiks teha koolihooned võimalikult kiiresti korda ning luua kaasaegsed õpitingimused õpilastele ja motiveerivad töötingimused õpetajatele. „Suurem osa Tallinna koole ei ole kapitaalremonti näinud mitukümmend aastat, sest linnal on jätkunud raha üksnes jooksvaks remondiks,“ tõdes Jäppinen. „Meil on tõeliselt hea meel, et 5800 õpilast ehk 14% kõikide Tallinna munitsipaalkoolide õpilastest saavad sel õppeaastal alustada õpinguid noorenduskuuri läbinud koolimajades,“ lisas abilinnapea.
Mahukad renoveerimistööd pealinna koolides jätkuvad tema kinnitusel ka järgnevatel aastatel: linnaeelarvest viiakse läbi kapitaalremont 2009. aasta sügiseks Juhkentali Gümnaasiumis, Lilleküla Gümnaasiumis, Tallinna 53. Keskkoolis ja Mahtra Gümnaasiumis. 2010. aasta augustis valmivad koostöös erasektoriga veel neli kooli – Tallinna Humanitaargümnaasium, Liivalaia Gümnaasium, Väike-Õismäe Gümnaasium ja Järveotsa Gümnaasium.
2007. aastal valmis PPP-projekti raames Tallinna Pelgulinna Gümnaasium. Lasnamäe Vene Gümnaasium ja Mustamäe Humanitaargümnaasium renoveeriti samuti möödunud aastal koostöös Riigi Kinnisvara AS-ga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.