"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
Rahasüst uutele töökätele (0)
18. august 2008

Ka sel sügisel võivad pealinna alla 30 töötajaga ettevõtted taotleda toetust kuni 200 000 krooni uute töökohtade loomiseks.

Ka sel sügisel võivad pealinna alla 30 töötajaga ettevõtted taotleda toetust kuni 200 000 krooni uute töökohtade loomiseks.

Taotlus tuleb esitada Tallinna ettevõtlusametile hiljemalt reedeks, 19. septembriks kell 14.00.
„Uued töökohad peavad säilima vähemalt 3 aasta jooksul alates nende loomise päevast,” lausus abilinnapea Jaanus Mutli. Samuti peab ettevõtte ise suutma rahastada umbes 50% projekti maksumusest.
100 000-kroonise toetuse korral peab ettevõte suutma luua vähemalt 3 uut töökohta. Tootmisettevõtted, kes võivad saada toetust 100-200 000 krooni peavad looma vähemalt 5 uut töökohta. Samuti peab taotleja olema registreeritud Tallinnas ja tema peamine tegevuskoht peab asuma Tallinnas.
Lapsehoidmisega tegelev Pisitasa päevahoid on üks ettevõtetest, kes on saanud Tallinna Ettevõtlusameti poolt antavat toetust ja endale mitmeid uusi töökohti loonud. „Toetuse abiga oleme loonud juba kaks töökohta ja septembris on plaanis luua veel kolm uut töökohta,“ sõnas Defigo OÜ juhatuse liige Ahto Siht. Pisitasa päevahoid, mis kuulub Defigo OÜle alustas oma tegevust jaanuaris. Toetuse taotlemine polnud raske. „Väga hästi saavad hakkama ka inimesed, kes vsrem pole projekti kirjutanud,“ lisas Siht.
Siiski soovitab ta rõhku panna mõnedele olulistele asjadele. „Tasub kirja panna kogu tegevus ja hoolikalt analüüsida, kas ollakse läbilöögivõimelised,“ soovitas Siht. Tähtis on läbi mõelda, kas ikka suudetakse luua need uued töökohad. „Arvestades palkade suurust ja tänast olukorda peab olema ettevaatlik,“ lisas ta.
Tema sõnul on sisu kerge kirja panna, kuid prognoose on raske teha. Selleks, et prognoosid oleksid reaalsed soovitab ta konsulteerida raamatupidajaga või finantsasju tundva inimesega. Ka Ettevõtlusametilt saab sellist nõu küsida. „Ettevõtlusamet reageeris meie küsimustele väga kiiresti ja meil oli ka võimalus kohapealseks konsultatsiooniks,“ tunnistas Siht.
Kõige olulisemaks on alustavale ettevõttele äriprojekti lahti kirjutamine. „Meil on siiani äriprojekt laua peal nagu piibel ja väga tänuväärne,“ lisas Siht.
Uute töökohtade loomine on ka Pisitasa päevahoiu käivet suurendanud.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus alustavate ettevõtete divisjoni direktor Dmitri Burnasevi sõnul on uutele töökohtadele toetuse vajalik. „Tänu kasvutoetusele, mis on oma summa poolest võrreldav uute töökohtade loomise toetusega, on saanud alguse rida tänaseks päevaks edukaks kujunenud ettevõtteid,“ sõnas Burnasev.
Infot toetuse taotlemise võimaluste kohta saate Tallinna Ettevõtlusametilt telefonil 6404225.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.