"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Savisaar kohtus Helsingi linnapeaga (0)
18. august 2008

Helsingis kohtusid möödunud nädalal Tallinna linnapea Edgar Savisaar ja Helsingi linnapea Jussi Pajunen.
Kõne all oli Helsingi-Tallinna raudteetunneli tasuvusuuringu teostamine ning selle rahastamine. Seniste eeluuringute tulemusena võib väita, et tunnel on teostatav. Selle pikkuseks võib kujuneda 70 kuni 85 km, millele lisandub 10 km maismaal. Ehitus kestaks hinnanguliselt 20 aastat ning selle suudmed asetseksid Viimsis ning Porkkalas või Pasilas.
Mõlemad linnad pöörduvad Euroopa Liidu poole, et tagada tasuvusuuringu finantseerimine. Kiire ja eduka lahenduse korral saab uuring alguse järgmisel aastal, selle periood on kaks aastat ning linnad tagavad omafinantseerimise.
„Sellel projektil on suur tulevik Tallinna ja Helsingi integreerumisel, ühiste klastrite ja ühise tööjõuturu tekkimiseks,“ märkis Edgar Savisaar. „Laiemalt võttes on projektil oluline tähendus kogu Euroopa integreerumises.“
Savisaar paneb Helsingi-Tallinna raudteetunneli tasuvusuuringu küsimuse linnavalitsuse istungile sügisel.
Tallinna 2011. aasta Euroopa kultuuripealinnaks olemise kontekstis arutasid linnapead Savisaar ja Pajunen e-pileti ja teiste kultuuriteenuste arendamist, muuhulgas linnakodaniku televisiooni käivitamist.
Räägiti ka Tallinna Kultuurikatla projekti elluviimisest, sest Soomes on analoogiliste projektide teostamisel kogemus olemas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.