"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Kodaniku-TV hakkab pakkuma ­avalik-õiguslikku programmi (0)
25. august 2008

Äsja valminud ja volikogule heakskiitmiseks saadetud Tallinna televisiooni kontseptsiooni kohaselt hakkab kanal pakkuma avalik-õiguslikku programmi, linnakodaniku TV-d ja TV-teenuseid. Kesksel kohal on pealinna ja selle regiooni uudised.

Äsja valminud ja volikogule heakskiitmiseks saadetud Tallinna televisiooni kontseptsiooni kohaselt hakkab kanal pakkuma avalik-õiguslikku programmi, linnakodaniku TV-d ja TV-teenuseid. Kesksel kohal on pealinna ja selle regiooni uudised.
Tele Tallinn hakkab edastama ka nn päevadebatti ja otseülekandeid. Eraldi saatelõik käsitleb Tallinna kui Euroopa 2011. aasta kultuuripealinna temaatikat.
Kavas on veel temaatilised saated hariduse, tervise, kultuuri, kodu ja köögi, liikluse jm vallast. Eraldi saated on ka vene keelt kõnelevatele isikutele ja välismaalastele.
„Linnakodaniku-TV pakub võimalusi oma sõnumi edastamiseks mittetulundussektori organisatsioonidele, rahvusvähemustele jm ühendustele,” selgitas abilinnapea Jaanus Mutli.
Kontseptsiooni kohaselt asutab Tallinna linn Tele Tallinna programmi koostamiseks, toimetamiseks ja programmi edastamise korraldamiseks eraldi sihtasutuse. Nimetatud sihtasutuse nõukogu liikmete kandidaadid esitab linnavolikogu või selle komisjon.
Jaanus Mutli sõnul kasutavad TV-teenused ära ja arendavad edasi olemasolevat Tallinna teenuste infosüsteemi ja e-teenuseid ning annavad e-teenuste kasutamise võimaluse neile, kel puudub arvuti.
Alkoholireklaame ei tule
Teleri kaudu saavad inimestele kättesaadavaks linna veebis olev info ja interaktiivsed teenused. TV-teenuste kaudu saab jälgida kaamerate online-pilti suurematelt teedelt ja ristmikelt, tellida koju linna infomaterjale ning korraldada e-hääletamist linnaelu puudutavas küsimuses.
Tele Tallinna saab edastada kaabelliinide, õhu, satelliit-TV või interneti-TV kaudu. Tele Tallinna programmi tarbeks asutatavas sihtasutuses hakkab esialgsete hinnangute kohaselt töötama 25-35 inimest.
„Tele Tallinn hakkab müüma ka reklaami, kuid ei näita alkoholi ja erootilise sisuga reklaame,” märkis abilinnapea Mutli. „Massiivne e-teenuste platvorm võimaldab avalik-õiguslikku ja linnakodaniku-TVd reklaamiga integreerida.“
Lisaks reklaamile teeb Tele Tallinn tema sõnul sponsorlus-koostööd erinevate institutsioonide ja ettevõtetega, lähtudes kanali missioonist, näiteks turismifirmade ja hotellidega.
Avamine aastal 2011
Tele Tallinn edastab tasuta Tallinna linna ametite pakutavate teenuste ja korraldatavate ürituste reklaame (Tallinn Card, turismiinfokeskused, Kadrioru park, KUMU, Vanalinnapäevad jms).
Samuti võib Tele Tallinn edastada tasuta ka eraettevõtete korraldatavate mittetulunduslike eesmärkidega avaliku juurdepääsuga ürituste reklaame.
Sihtasutuse personalile, sealhulgas juhatuse ja nõukogu liikmetele, hakkab tasu maksma sihtasutus. Kuni sihtasutusel puuduvad muud omatulud (nt reklaamitulu), võib sihtasutuse kulusid, sealhulgas tasusid, pidada kaudselt väljaminekuteks Tallinna eelarvest. Muude omatuluallikate tekkimisel väheneb Tallinna eelarve osakaal sihtasutuse finantseerimisel.
Sihtasutuse nõukogu liikmetele tasu maksmise otsustab Tallinna Linnavalitsus pärast sihtasutuse asutamist.
Pärast Tallinna Linnavolikogu poolt Tele Tallinna kontseptsiooni vastuvõtmist koostab ettevõtlusamet kontseptsiooni elluviimist korraldava sihtasutuse asutamisotsuse projekti, mille linnavalitsus esitab linnavolikogule hiljemalt 1. septembriks 2009.
Tele Tallinna programmi edastamine peaks algama hiljemalt 1. jaanuaril 2011.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.