"Kriisiolukordades on igasugused naljamehed väga nõutud, sest nad aitavad ventiili lahedamaks keerata. Võim, iseäranis autoritaarne, kardab saada välja naerdud."

Hardi Volmer, muusik ja filmimees
Kodumajanduse õpe ­erivajadustega inimestele (0)
25. august 2008

Tallinna Kopli Ametikool pakub alates sellest õppeaastast puuetega inimestele võimalust õppida kodumajanduse eriala.
1. septembril toimuvad päevakeskuses Käo ja puuetega noorte keskuses Juks pidulikud aktused uue õppesuuna avamiseks ja kutseõppijate vastuvõtmiseks kodumajanduse eriala I kursusele.
Keskused Käo ja Juks tagavad erivajadustega õppijatele füüsilist ja psühhosotsiaalset toimetulekut toetava keskkonna, kool aga läheb ise õppijate juurde ja viib läbi kohandatud tingimustel kutseõpet.
Päevakeskuse Käo kliendid saavad kodumajanduse õppekava alusel enesehoolduse ja kodumajandustööde algoskusi, JUKSi kliendid aga kodumajanduse tööde abitöölise oskusi.
Mõlemas õpperühmas pannakse rõhku ka üldoskuste ja -teadmiste kujunemisele: näiteks suhtlemisoskusele, headele käitumistavadele, osalusele otsustamisel, säästlikkusele, tervise ja hügieeni eest hoolitsemisele, ohutusele jm.
Samas on erivajadusega inimesel võimalik Käo keskusest saada ka oma arengu toetamiseks vajalikke rehabilitatsiooniteenuseid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.