"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Õpilased nopivad võistlustelt medaleid (0)
25. august 2008

Tallinna õpilased tõid rahvusvahelistelt olümpiaadidelt tänavu kaasa 16 medalit ehk peaaegu pooled kõikidest Eestisse tulnud medalitest.
Reedel, 29. augustil kell 14 toimub Raekojas pidulik vastuvõtt Tallinna koolide õpilastele, kes osalesid möödunud õppeaastal Eesti koondiste liikmetena rahvusvahelistel olümpiaadidel.
Kokku osaleb 24 õpilast kümnest erinevast Tallinna koolist, kutsutud on ka nende vanemad, juhendajad ja koolide direktorid. Kõige enam õpilasi on Tallinna Reaalkoolist – 14.
Tallinna Reaalkooli abiturient Taavi Pungas saavutas käesoleval aastal ELi loodusteaduste olümpiaadil Küprosel kuldmedali ning absoluutse esikoha, keemiaolümpiaadil Ungaris sai ta aga hõbemedali. Veel osales Pungas sel kuul lingvistikaolümpiaadil Bulgaarias.
Rahvusvahelistel olümpiaadidel on ta osalenud alates 2006. aastast ning selle aja jooksul on ta kogunud kõiki kolme värvi medaleid.
„Olümpiaadideks valmistusin terve aasta, lugesin iseseisvalt õpikuid ja raamatuid, käisin treeninglaagrites,“ rääkis Pungas. „Selleks, et olümpiaadil edukas olla, peab sul asja vastu tõsine huvi olema. Väline motivatsioon ei tööta ja ainult raamatutest tuupimisega kaugele ei jõua, mõelda peab oskama.“

Sihtpunkt: Cambridge
Enim pakub poisile huvi keemia ja seda tahab ta ka edasi õppima minna. „Tahaksin Cambridge’i minna, sest ma olen ise kõrgelt motiveeritud ja seal on selliseid kindlasti veelgi, nii et ma usun, et seal oleks väga huvitav,“ räägib Pungas.
Eesti ülikoolis oleks tal enda sõnul tõenäoliselt liiga lihtne, sest esimese-teise kursuse materjal on tal tänu olümpiaadidele juba läbitud.
Prantsuse Lütseumi lõpetanud Kristo Siig pälvis augustis Tuneesias rahvusvahelisel geograafia olümpiaadil kuldmedali kolmanda koha. Varem on Siig osalenud geograafia olümpiaadidel Eestis ja Baltimaades.
Võistlustest võtab ta osa suuresti tänu aineõpetaja julgustamisele. „Õpetaja utsitas tagant, ega ma muidu poleks vist läinud,“ tõdes Siig.
Geograafiat ta siiski edasi õppima ei lähe, selle asemel köidab teda rohkem arheoloogia.

Andekusest üksi ei piisa
„Et osaleda olümpiaadide tippvõistlustel, rahvusvahelistel olümpiaadidel, peab lisaks andekusele olema ka tahtejõudu,“ ütles Tallinna Haridusameti vanemspetsialist Sirje Rei. „Kindlasti peab olema töökust, järjekindlust, pingetaluvust, aga ka oskust taluda ebaõnnestumisi.“
Rei sõnul on olümpiaadideks ettevalmistumisel õpilastele esmasteks abilisteks nende aineõpetajad ja juhendajad ülikoolidest, kuid väga oluline on ka vanemate toetus.
2007/2008 õppeaastal toimusid olümpiaadid Eestis üleriigiliselt 22 erinevas õppeaines. Enamik olümpiaade toimuvad neljas etapis: kooli-, linna/maakonna-, üleriigiline- ja rahvusvaheline.
Tallinnas osales koolivoorudes üle 7500 õpilase ning neist pääses edasi ülelinnalistele võistlustele ligi 2000 õpilast.
Olümpiaadide üleriigilistel võistlustel esindasid Tallinna koole 346 õpilast.
12-l erineval rahvusvahelisel olümpiaadil osales Eestist 59 õpilast, neist 28 Tallinnast.
Eestisse toodi 34 medalit, neist 16 pälvisid Tallinna õpilased.
Nimelised medalid “Tallinn tänab”  koos tänukirja ja kingitusega annavad õpilastele üle linnavolikogu esimees Toomas Vitsut, abilinnapea Kaia Jäppinen ja haridusameti juhataja Andres Pajula.

Nemad tõid tänavu koju kulda:

Kristo Siig, Tallinna Prantsuse Lütseum, geograafia
Ave Lauren, Tallinna Reaalkool, geograafia
Taavi Pungas, Tallinna Reaalkool, loodusteadus

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.