"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Selguvad parim innovaatiline ja e-õpetaja (0)
25. august 2008

Tallinna Haridusamet kuulutas välja konkursid “Innovaatiline õpetaja” ja “E-õpetaja”, millega soovib väärtustada loova ja entusiastliku õpetaja tööd.
Abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul on uudne seegi, et innovaatilise õpetaja kandidaate saavad lisaks haridusasutustele esitada ka õpilased ise ja nende vanemad, kes pedagoogidega otseselt kokku puutuvad.
Innovaatilise õpetaja tiitli pälvib uudsetele ideedele avatud, loov ja ettevõtlik pedagoog, kes on õppe- ja kasvatustegevuse eesmärkidest lähtuvalt uudse idee või õppemeetodi edukalt ka kasutusele võtnud. Ta lähtub õppe- ja kasvatusprotsessis õpilaste individuaalsusest, võimetest ja vajadustest, toetab nende koostöö-, analüüsi- ja mõtlemisoskuse kujunemist ning loovust.
E-õpetajaks saab kandideerida pedagoog, kelle igapäevatöö aluseks on eesmärgipäraselt kavandatud ja rakendatud, õpilastele suunatud e-tegevused. Ta valmistab ise elektroonilisi õppematerjale ning kasutab neid õppetöö läbiviimisel, loob virtuaalseid õpi- või suhtlemiskeskkondi ning kaasab nendesse õpilasi, innustab ja abistab kolleege IKT vahendite ja keskkondade kasutamisel.
Kandidaate saab esitada Tallinna Haridusametile kuni 22. septembrini. Tunnustused antakse üle oktoobris Tallinna „Aasta õpetaja“ pidulikul vastuvõtul.
Aasta õpetaja valivad iga kooliaasta esimesel õppeveerandil Haridus- ja Teadusministeerium, maavalitsused, Eesti Haridustöötajate Liit, linnavalitsused ning Eesti Haridustöötajate Liidu maakonna- ja linnaliidud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.