"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Sõltumatud saadikud on harvendanud volikogu opositsiooni ridu (0)
25. august 2008

Paljud volikogu opositsioonierakondade liikmed on viimase kolme aasta jooksul oma fraktsioonist välja astunud, tegutsevad nüüd sõltumatute liikmetena ja hääletavad tihti ka linnavalitsuse poolt esitatud eelnõude poolt. Kunagi ühehäälse enamusega valitsema asunud linnavõim võib sageli loota juba ligi 6-le lisatoetushäälele.
Vahetult pärast valimisi kolm aastat tagasi sai linnavõim volikogus tegutsema asuda vaid ühehäälse enamuse toel  (Keskerakond omandas 32 mandaati 63-st) ja seetõttu ennustati linnavõimu peatset lagunemist või suuri raskusi valitsemisel. Tegelikult on juhtunud vastupidine protsess – opositsiooni read on pidevalt hõrenenud, sest mitmed volikogu liikmed on erakondadest lahkunud või asunud hääletama linnavõimu eelnõude poolt.
Aivar Kuusmaa oli sotsiaaldemokraat kuni 22. augustini 2007, kuid lahkus seejärel fraktsoonist. Erika Salumäe astus samasuguse sammu 28. märtsil 2007. Ka tuntud tohter Peeter Mardna kuulus Tallinna linnavolikogus sotsaaldemokraatide ridadesse vaid kuni 14. detsembrini 2005, kuid on nüüdseks sõltumatu.
Lisaks otsustas volikogu liige Oleg Rebane Res Publika fraktsioonist lahkuda juba 2006. aasta 30. märtsil.

Miks te olete toetanud linna esitatud eelnõusid?

Peeter Mardna, sõltumatu saadik 

„Tähtsaimateks linnavõimu eelnõudeks, mida olen toetanud, on linnaeelarve eelnõu ja koolide renoveerimise programm. Mina toetan kõiki terve suhtumisega eelnõusid, mis on linnale kasulikud. On aeg lõpetada pingiridade vaheline kemplemine, pole vaja töö asemel tegeleda teistele ärategemisega.

Oleg Rebane, sõltumatu saadik

 „Koalitsiooni eelnõudest olin ühel meelel näiteks Nõmme turu minekuga taas linna haldusesse. Olen sõltumatu saadik ja ma toetan kohe seda, mis on hea. Hääletan nii, kuidas südametunnistus lubab. Mulle meeldib, kui investeeritakse näiteks koolidesse või teedesse – neisse asjusse, mille puhul inimesed näevad, et midagi on ära tehtud.“

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.