"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Uudised 100 aasta tagant: Peetri kuju ­Vabaduse väljakule (0)
25. august 2008

Praegu käivad hoogsad ettevalmistused Vabaduse väljaku ümberkujundamiseks ja vabaduse samba püstitamiseks. 100 aastat tagasi korraldati aga korjandus, et Vabaduse väljakule Peeter I ausammas püsti panna.
„Üleüldise korjanduse toimepanemiseks Tallinnasse ehitatawa Peeter Suure auusamba heaks, on Keisri Majesteet Kõigekõrgemalt luba andnud. Niisama on Kõigekõrgemalt lubatud selle tarvis komiteed asutada, kes Eestimaa kuberneri juhatusel töötab.
Sellega omandab mõte, mis meie linnas juba ammugi nii ütelda õhus heljus ja juba mitme aasta linnavolikogus üles algatati, enesele juba kuju ja elu. Kui ka selle mõtte teoks tegemist, iseenesest mõista alles aastate jooksul võib oodata, siisgi seisame nüüd juba kindla teoasja ees, mis meie linna ilusa kunstitöö poolest saab rikastama ja tunnistuseks saab olema sellele ligimale ühendusele, mis Peeter Suurel meie linnaga oli,“ kirjutas Päewaleht 26. augustil 1908. aastal. Peeter I kuju pandi väljakule püsti 1910. aastal ning võeti 1920ndatel uuesti maha. Kuulu järgi sulatas noor Eesti Vabariik kujus müntideks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.