"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Algab matemaatika ja hea õpetaja aasta (0)
01. september 2008

Mida head toob algav õppeaasta? Haridusamet keskendub õpetajate taseme tõstmisele, selgitatakse välja parim e-õpetaja, innovaatiline õpetaja, aasta õpetaja ja hea õpetaja.
•    Tallinna Haridusamet plaanib alanud õppeaastal üle vaadata õpetajate ametisse võtmise, et tagada parimate kandidaatide valimine. Ka on eesmärgiks tagada õpetajatele senisest rohkem täiendkoolitust.
•    Innovaatilise õpetaja tiitli pälvib loov ja ettevõtlik pedagoog, kes on mõne uue idee kasutusele võtnud. Ta lähtub õppe- ja kasvatusprotsessis õpilaste individuaalsusest, võimetest ja vajadustest, toetab nende koostöö-, analüüsi- ja mõtlemisoskuse kujunemist ning loovust.
•    Konkursi „e-õpetaja“ eesmärgiks on tunnustada Tallinna haridusasutuste pedagooge, kes kasutavad edukalt info- ja kommunikatsioonitehnoloogilisi (IKT) vahendeid.
•    2008. õppeaasta on ka n-ö matemaatika aasta, mis tähendab, et koolid saavad matemaatika õpetamiseks taotleda omale juurde õppevahendeid. Toimuvad ka õpetajate koolitused koostöös Tiigrihüppe SAga, koolid saavad endale juurde projektorid ja 818 Tallinna õpetajat saab endale sülearvutid.
•    Jätkub õueõpe: Tallinna Haridusamet julgustab koole senisest veelgi rohkem rakendama õueõpet vabas looduses.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.