"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Kuus kooli alustavad uhiuues kuues (0)
01. september 2008

Tuvid võimlas ja augud seintes – selline olukord on õnneks möödanik kuues koolis, mis 1. septembril avavad uksed värskelt remondituna.

Tuvid võimlas ja augud seintes – selline olukord on õnneks möödanik kuues koolis, mis 1. septembril avavad uksed värskelt remondituna.

Kuus Tallinna kooli alustavad õppeaastat täielikult renoveeritud hoones: 1. septembril taasavavad oma uksed koostöös erasektoriga Haabersti Vene gümnaasium, Sikupilli keskkool, Karjamaa gümnaasium, Tallinna 32. keskkool, Laagna gümnaasium ja Kristiine gümnaasium.
Sikupilli keskkooli direktor Rita Rumm ütles, et kooli remont sai valmis täiesti õigeaegselt juba juulis ning 1. septembriks pole isegi värvilõhna enam tunda. „Nii õpetajad kui ka õpilased käivad ringi ja muudkui ahhetavad ja ohhetavad – nii ilus on koolimaja nüüd,“ rääkis Rumm. „Enne remonti oli olukord ikka päris hull – maja seintes olid augud ja mõnes kohas leidus isegi seent ja hallitust. Võimlas lendasid meil aeg-ajalt ringi tuvid,“ meenutab direktor.
Rumm loodab, et nüüd hakkab ka kooli õpilaste arv kasvama. „Varem pöörasid lapsevanemad juba õues kannapealt ringi, kui nägid, missugune hoone välja näeb. Ma usun, et kooli uus ilme mõjub vastupidiselt ja meelitab meie juurde rohkem lapsi,“ rääkis Rumm. Käesoleval aastal alustab Sikupilli keskkooli esimeses klassis õpinguid 27 last, möödunud aastal oli neid vaid 16.
Värskelt remonditud ruumides alustab uut õppeaastat ka Tallinna Kunstigümnaasium, mille renoveerimistöid tehti linnaeelarvest.
Oktoobrikuus ootab taas lapsi tervikremondi saanud Laagna lasteaed-põhikool, teise veerandi jooksul antakse linnale üle ka Tallinna Ühisgümnaasiumi, Nõmme gümnaasiumi ja Kalamaja põhikooli hooned.
Sel õppeaastal saab noorenduskuuri läbinud koolimajades õppida ühtekokku 5800 õpilast.
Kokku investeeritakse 2008. aastal Tallinna lasteasutuste kordategemisse 230 miljonit krooni, millest koolidele kulub riigieelarvest 85 miljonit krooni ning linnaeelarvest 8,7 miljonit krooni.
Mahukad renoveerimistööd pealinna koolides jätkuvad ka järgnevatel aastatel – linnaeelarvest rekonstrueeritakse 2009. aasta sügiseks Juhkentali gümnaasium, Lilleküla gümnaasium, Tallinna 53. keskkool ja Mahtra gümnaasium ning 2010. aasta augustis valmivad koostöös erasektoriga veel neli kooli – Tallinna Humanitaargümnaasium, Liivalaia gümnaasium, Väike-Õismäe gümnaasium ja Järveotsa gümnaasium.
Remonti jääb ootama siis veel 12 koolihoonet, kuid peagi jõuab järg ka nendeni.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.