"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Minu kodutänavatel vuravad tihti ATVd, mis tekitavad palju müra ja sõidavad liiga kiiresti. Kas nende masinatega üldse tohib linnas sõita? (0)
01. september 2008

ATV on rahvakeelne sõiduki nimetus. Tegelikult sõltuvad sõidupiirangud sellest, milline on sõidukivalmistaja poolt määratud kasutusotstarve.
Laias laastus jagunevad ATVd maastikusõidukiteks, millega teedel ja tänavatel üldse liigelda ei tohi.
Ka transpordiametile on tulnud kaebusi selle kohta, kui ATVdega sõidetakse rohealadel –  näiteks Järve metsas. Suur probleem on sõidukitega ka nendes supelrandades, mis jäävad Tallinna piiridest välja.
Ohtlikud on nad ka juhul, kui ei vasta tehnonõuetele ehk neil on liiga suured heitgaasid, kõrge müratase, puudub valgustus (nt suunatuled) jne.
Samas selliseid sõidukeid on võimalik ka pärast ümberehitust registreerida ratastraktorina. Sel juhul kehtivad neile traktorite sõidu piirangud (sõita ei tohi näiteks Järvevana teel, Mustamäe teel, Sõpruse pst-l, Weitsenbergi tn-l jne).
Teine võimalus on need registreerida L7 kategooria sõidukiteks, millel on Euroopa Liidu tüübikinnitus. Viimaseid võib käsitleda tavaliste neljarattaliste mootorsõidukitena ja neid on lubatud liikluses kasutada võrdväärselt sõiduautodega.
Seega –  kui sõiduk registreeritakse ARKis, siis pannakse paika, kus ja kuidas sellega sõita tohib.
Samas palja silmaga on väga raske tuvastada, kas tegemist on maastikusõidukiga, traktoriga või linnaliikluses aktsepteeritud mootorsõidukiga.
Seda on võimalik tuvastada ainult politseikontrolli käigus. Seetõttu puudub ülevaade, kui palju on õigusrikkujaid, kes reeglitest kinni ei pea.
Lugupidamisega

Tallinna transpordiameti juhataja Andres Harjo
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.