"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
7 küsimust (0)
08. september 2008

Marika Valk, Eesti Kunsti­muuseumi peadirektor

Marika Valk, Eesti Kunsti­muuseumi peadirektor

1. Milliseid kunstiteoseid, kujundusi,  hooneid võiks  linnapildis rohkem olla?

Head arhitektuuri, eriti suurte ühiskondlike hoonete puhul. Kunsti on Tallinnas üldse vähe, kõigis linnaosades võiks seda rohkem olla.

2. Mille üle võivad tallinlased uhked olla?
Eks ikka Tallinna üle. Siin asub näiteks Kumu, mis valiti nüüd Euroopa parimaks kunstimuuseumiks. Loomulikult on siin hoitud kramplikult vanalinna ja palju on erinevaid arhitektuurseid kihistusi.

3. Kas tänapäeva ehitaja, renoveerija on kunstiteadlik?
Renoveerijad on kunstiteadlikud. Nende firmadel on ikka vastav tunnistus ja nad oskavad oma tööd.

4. Mis teeb muuseumist moodsa muuseumi?
Kindlasti mitte moodne hoone, vaid professionaalsed töötajad ja lainetena muutuv kaasaegne muuseumikäsitlus. 1990ndatel oli tähtis, et külastaja saaks kõike katsuda ja kogeda, nüüd on pöördutud tagasi mõtleva inimese poole. Tähtis on nii teadmine kui elamus.

5. Kui Tallinn oleks inimene ja isiksus siis milline?
Selline trendikas aga pisut lohakas, samas kindlasti arenemisvõimeline.

6. Millised on inimesed tänavapildis?

Täiesti inimese moega. Olen palju teistes linnades ringi käinud ja ega see tänavapilt ei erinegi nii väga. Meil on täiesti tsiviliseeritud inimesed.

7. Miks huvitute kunstist?

Igal inimesel on midagi, mis teda paelub ja on talle südamelähedane. Teine aspekt on, et kui juba selle teemaga tegelen, siis arvan naiivselt, kuid ilmselt põhjendatult, et pean inimesi harima ja aitama neil olla paremad kodanikud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.