"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Eakate häirenupu juurde tulevad andurid (0)
08. september 2008

Turvanuputeenust hakkab järgneva kahe aasta jooksul Tallinna koduhoolduse klientidele pakkuma AS Telegrupp, kelle pakutav lahendus võimaldab paigaldada turvatelefonidele ka erinevaid andureid. Näiteks hoiatavad andurid, kui haigel tekib epilepsiahoog või köögis on gaasikraan lahti jäänud.
Kahepoolset sidet võimaldav hädaabisüsteem on valmis ning juurde on hangitud 100 uut häirenupuseadmete komplekti. AS Telegrupp on klientide kasutuses olevad häirenupud integreerinud uude süsteemi ja teostab kogu süsteemi tehnilist hooldust ja kasutajatuge.
Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti ökonoomikaosakonna juhataja Veikko Kapsta sõnul annavad riigihanke käigus soetatud Rootsi firma Neat Electronics häirenupud täieliku kindluse. „Nende kasutamine on lihtne, keskseade toimib nii vooluvõrgust kui akudelt ja häirenupu aku kestab kuni viis aastat,“ seletas Kapsta. „Telegrupis on automaatne häirekeskus, mis kõik tehnilised vead registreerib ning viga saab parandada juba enne,  kui klient ise seda märkab.“
Riigihange läks maksma 450 334 krooni, mis teeb inimese kohta  kuukuluks 188 krooni.
Häirenupud on nüüdseks paigaldatud Mustamäele, Lasnamäele, Nõmmele ja Põhja-Tallinnasse, kokku on süsteemi lülitatud 70 vanurit.
Aasta lõpuks kavandatakse Tallinnasse 200 toimivat häirenuppu. Lisaks seadmete soetuskuludele on Tallinna eelarves ka 2 miljonit  krooni kõnekeskuse ja sotsiaalvalve teenuse finantseerimiseks, mis tagab kliendile ööpäevaringse abi.
Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul võimaldab häirenuputeenus eakatel võimalikult kaua oma kodus elada ning see on kordi odavam kui hooldekodu koht.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.