"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Maniküür võib osutuda ohtlikuks (0)
08. september 2008

Tervisekaitseinspektsioon soovitab kõikidel maniküüri- või pediküürisalongide külastajatel uurida, mil viisil nad kasutatavaid instrumente puhastavad ja steriliseerivad.
Puhastamata ja steriliseerimata instrumentide kasutamine maniküüri- ja pediküüriteenuse osutamisel võib põhjustada tõsiseid tervisekahjustusi, sest teenuste osutamisel võivad paratamatult tekkida marrastused või mikrosisselõiked, kus instrument puutub kokku patsiendi verega.
Nii võib ühelt patsiendilt teisele edasi kanduda mitmeid ohtlikke nakkusi, millest tõsiseimad on kindlasti HIV, B-hepatiit ning mitmesugused nahahaigused, nagu näiteks seenhaigused, stafülokoki ja streptokoki infektsioonid.
Selliste nakkuste vältimiseks on vaja steriliseerida kõik korduvkasutusega instrumendid, mille kasutamisel tekkib oht nahasekreedi ja vere edasikandmiseks. Kliendil on õigus paluda instrumentide steriliseerimist tema juuresolekul.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.