"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Üks küsimus: millist toetust saavad linnalt koolilaste vanemad? (0)
08. september 2008

Vastab Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti peaspetsialist Ljudmilla Leius.

Vastab Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti peaspetsialist Ljudmilla Leius.

Linnalt saab nn esimese klassi õpilase toetust, mida makstakse sõltumatult pere sissetulekust. Toetust saab aga ainult juhul, kui laps läheb Tallinna kooli ja vähemalt üks lapsevanematest on olnud registri järgi Tallinna elanik vähemalt aasta.
Soodustust peab taotlema lapsevanem, kes elab lapsega samal aadressil.
Esimesse klassi mineva lapse toetus on 5000 krooni ja taotleda saab seda õppeaasta alguses kolme kuu jooksul. Vanemad ei pea hakkama tõestama, kas laps on kooli vastu võetud või mitte – pärast õpilaste nimekirja kinnitamist (septembri keskel) kontrollivad sotsiaaltöötajad lapse kuulumist ühe või teise kooli nimekirja ise ning kui kõik on korrektne, makstakse raha välja.

Ranitsatoetus

Lisaks on mitmeid toetusi, mis sõltuvad pere sissetulekust. Igal aastal antakse koostöös Punase Ristiga vähekindlustatud õpilaste vanematele nn ranitsatoetust, milleks on ranits koos koolitarvetega (mapid, pliiatsid, sirkel, pinal jms). Ranitsatoetuse saajad valivad välja linnaosade sotsiaaltöötajad.

Huviringi kulude katmine

Kui pere kuulub vähekindlustatute hulka (netopalk esimese pereliikme kohta on 4360 krooni ja teiste pereliikmete kohta 80% sellest ehk 3488 krooni), võib linnalt taotleda huviringi kulude osalist katmist.
Maksimaalselt tehakse seda lapse kohta 2000 krooni eest aastas, kuid toetuse väljamaksmisel on mõned piirangud – korraga näiteks ei maksta rohkem kui kolme kuu toetust. Täpsemalt saab selle kohta teavet linnaosavalitsustest või Tallinna linnavalitsuse teabebüroost (telefon 1345).
On veel üks toetus, mis sõltub pere sissetulekust – põhikoolis või gümnaasiumis õppimise või selle lõpetamise kulude osaline katmine, mille piirmäär on 1000 krooni.

Teatripiletite toetus lastele

Ei maksa ka unustada, et linn kompenseerib vähekindlustatud perede lastele teatripileteid:  see tähendab, et pool piletihinnast on võimalik tagasi saada, kuid mitte rohkem kui 500 krooni aastas.
Ka siin on siiski teatud piirangud: üks inimene võib esitada ühe etenduse kohta osaliseks kompenseerimiseks ainult ühe pileti, kuid pileti hind ei ole piiratud. Pole vahet, kas esitate linnaosavalitsusse ühe pooleteise tuhande kroonise pileti või kümme sajakroonist piletit, rohkem kui 500 krooni aastas ei kompenseerita.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.