"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Aegnal töötab jäätmejaam (0)
15. september 2008

Aegnal töötab nüüdsest jäätmejaam, kus lisaks jäätmejaama töö ja kogutavate jäätmete taaskasutamise ning käitlemise korraldamisele on jäätmejaama operaator kohustatud sõlmima ka jäätmekäitluslepingud kõigi saarel asuvate jäätmevaldajatega, kes seda soovivad.
Jäätmevaldajad, kes ei soovi oma kinnistul tekkivaid jäätmeid üle anda jäätmejaama, on kohustatud korraldama nende mandrile veo ja käitlemise ise, sealjuures tuleb säilitada kahe aasta jooksul dokumendid, mis tõendavad jäätmete nõuetekohast käitlemist.
Jäätmejaamas võetakse tasuta vastu liigiti kogutud puhtaid pakendijäätmeid, ohtlikke jäätmeid, elektroonikaromusid, rehve, vanametalli, lehtklaasi ja plastjäätmeid.
Tasu eest võetakse vastu segaolmejäätmeid (212,40 kr/m³) ja suurjäätmed (188,80 kr/m³). Samuti on jäätmete äravedu jäätmevaldaja kinnistult tasuline.
Jäätmejaamas ei võeta vastu biolagunevaid jäätmeid (toidujäätmed, aia- ja haljastujäätmed), vanapaberit ja puitu – need tuleb käidelda kinnistul kohapeal, st biolagunevad jäätmed kompostida ning puit ja paber põletada küttekoldes.
Jäätmejaama operaator korraldab kogutud jäätmete mandrileveo vastavalt vajadusele, kuid mitte harvem kui üks kord kuus.
Aegna saare sadama piirkonnas asuv jäätmejaam on avatud kolmapäeviti kella 14-19 ja laupäeviti kella 10-15.
Täpsem info: www.kesto.ee, tel 639 5222 või 505 3581.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.