"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Esimesel koolinädalal kasutas koolibusse ligi 1000 õpilast (0)
15. september 2008

Septembri esimesel nädalal kasutas koolibusse ligi 1000 õpilast, linn plaanib koolibussi projekti veelgi täiendada ja edasi arendada.
Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on koolibuss juba kooliaasta alguses hästi vastu võetud ning on jätkuvalt populaarne, sest üksnes septembri esimese nädala jooksul kasutas koolibusse ligi 1000 õpilast. “Koolibuss on leidnud oma kindla kasutajaskonna, sest linlased mõistavad, et koolibussi näol on tegemist turvalise, tasuta, loodussõbraliku ja keskkonnasäästliku liiklemisvõimalusega, mis hoiab kokku lastevanemate aega ja raha, vähendades teatud määral ka liikluskoormust linna sissesõidul hommikuste tipptundide ajal,” selgitas Mutli.
Koolibusside keskmine täituvus esimesel koolinädalal oli ligikaudu 57%. Suurima täituvusega, keskmiselt 60%, olid marsruutidel Vääna-Jõesuu–Balti jaam ja Randvere aedlinn–Balti jaam sõitvad koolibussid.
Marsruudil Viimsi haigla–Balti jaam oli koolibussi keskmine täituvus 54%, marsruudil Tabasalu–Balti jaam aga 51%.
Koolibusside keskmise täituvuse arvutuse aluseks on võetud normaal­bussi maksimaalne mahutavus 75 reisijat ning liigendbussi 125 reisijat.
Mutli kinnitusel arendab linn koolibussi projekti kindlasti edasi, sest senine kogemus on tõestanud selle olulisust linnaelanikele. Uute liinidega plaanitakse välja tulla järgmisel õppeaastal.
Koolibussi projekt käivitati 2007. aasta veebruaris Tallinna linna ja Viimsi valla koostöös. Selle eesmärgiks on vähendada liikluskoormust magistraalteedel hommikusel tipptunnil.
Koolibussi projekt on suunatud Tallinna kesklinnas asuvate koolide õpilastele. Tänaseks sõidavad koolibussid neljal marsruudil: Viimsi haigla–Balti jaam, Randvere aedlinn–Balti jaam, Vääna-Jõesuu–Balti jaam ja Tabasalu–Balti jaam.
Info koolibusside graafikutest on kättesaadav Tallinna, Viimsi ning Harku valla internetilehtedelt ning Tallinna infotelefonilt 1345.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.