"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Mošee rajamise otsustab riik (0)
15. september 2008

Araabia emiraadi Sharjah valitseja šeik Sultan bin Muhammad al-Qasimi saatis Tallinna linnavalitsusele kirja, kus palutakse sobivat maatükki Ees­ti moslemitele mõeldud mošee ja kul­tuurikeskuse ehitamiseks ning aval­datakse lootust, et see saab tugevaks motivaatoriks meie riikide, inimeste ja kultuuride suhete tugevdamisel.
Abilinnapea Taavi Aasa sõnul edastab linnavalitsus šeigi kirja Vabariigi Valitsusele, kuna linnavalitsuse pädevusse ei kuulu riigi välispoliitikat ning Eesti globaalset arengut mõjutavate otsuste langetamine.
“Mis puutub palvesse eraldada maatükk, siis praktikas puudub Tallinnal selleks võimalus, kuna enamik vabu maid on pealinnas seni riigi omandis ja valitsus ei rutta nende munitsipaliseerimisega. Sooviga omandada kinnistu pühakoja rajamiseks tuleks pöörduda riigi maa-ametisse, kes tegeleb linnas asuvate vabade maade müügiga vabaturul,” selgitas Aas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.