"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Osale kaebe­kooride konkursil (0)
15. september 2008

Tallinna noorte infokeskus kuulutab välja kaebekooride konkursi, kust võivad osaleda kõik koorid üle Eesti.
Üle maailma üha enam populaarsust koguvad kaebekoorid (Complaint Choir) laulavad probleemidest, mis varieeruvad äärmusest äärmusesse – alates autoalarmidest, mis öösel akna all vait ei jää, lõpetades kooliprobleemide või kliima soojenemisega. Nii tekkis ka noorte infokeskusel idee lasta noortel loovalt läheneda valdkondadele, mis neile peavalu valmistavad – et nad saaksid oma arvamust avaldada ning teha seda kellegi poolt hukkamõistu kartmata.
Kaebekooride konkursil osalemiseks peab selle liikmete keskmine vanus olema alla 26 eluaasta. Üks koor võib osaleda kuni kolme lauluga ja ühe laulu pikkus võib olla kuni 4 minutit. Nii viis kui sõnad peavad olema oma looming ja laulu sisuks noori häirivad valdkonnad. Valmis laul tuleb esitada Tallinna Noorte Infokeskusesse kas audiosalvestisena või videona CD/DVD-l hiljemalt 17. novembriks 2008. Lisada tuleb ka laulusõnad ning kooriliikmete nimekiri koos sünnikuupäevadega.
Osaleda võivad kõik koorid üle Eesti. Koor võib olla ekstra konkursiks kokku pandud, peamine, et kõik tingimused oleksid täidetud. Novembri lõpus valib žürii kümme parimat laulu, mille esitajad pääsevad kaebekooride lõpuüritusele. Et otsus saaks võimalikult adekvaatne, kuuluvad žüriisse erinevate valdkondade esindajad – noorsootöötajad, muusikud ja kirjanikud.
Parimad laulud tulevad esitamisele detsembris toimuval lõpuüritusel. Võitjaid ootavad ka auhinnad.
Lisateavet saab Tallinna Noorte Infokeskusest aadressil Pärnu mnt 6 või telefonil 641 2271.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.