"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Tudengipäevad ühendavad üliõpilasi (0)
15. september 2008

22.– 25. septembrini toimuvad Tudengite Sügispäevad tulevad seekord ussisöömise ja mudajooksuga.

22.– 25. septembrini toimuvad Tudengite Sügispäevad tulevad seekord ussisöömise ja mudajooksuga.

Nelja päeva jooksul leiab aset üle saja enamasti tasuta ürituse, mis on suunatud nii üliõpilastele kui teistele huvilistele.
Sügispäevad algavad tavapärase avaparaadiga Raekoja platsilt. Sellele järgneb öölaulupidu Harjumäel, kus lauldakse isamaalisi laule.
Sügispäevade peakorraldaja Evelin Vuusi sõnul jätkab festival üliõpilastele aastatega omaks saanud traditsioone. “Tudengipäevad annavad üliõpilastele ühtekuuluvustunde, igaüks tahab ju mingisse gruppi kuuluda. Samas on tudengitel võimalus ka oma idee mõneks ürituseks vormida.”
Sügispäevade programm pakub esmakordselt Tudengimaja vabaaineid, kus üliõpilased saavad nutikust nõudvates lõbusates töötubades koguda endale huvitavaid teadmisi ja oskusi. Samas tutvustavad end korporatsioonid.
Uuena on kavas Akadeemiline Jazzileviala, mis pakub muusikat ja esinejaid jazzmuusika armastajatele. Muusikalist elamust pakub samuti Nuku- ja Noorsooteatris toimuv kontsert “Säsi”, kus esinevad Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane. 
Esmakordselt on sügispäevade kavas ka spordivõistlus Hexathlon, kus on kavas õhupüssist laskmine ja täpsusvise, vee- ja mudatrasside läbimine, loogikaülesannete lahendamine, palgi või tünni tassimine ja auto lükkamine, aja peale erinevate olukordade lahendamine ning usside söömine.
Vuus tõi erilisematest üritustest välja veel Breigibattle, mille eesmärk on teised tantsupaarid aina keerulisemate numbritega üle trumbata. Samuti Tammsaare pargist autovaba päeva raames alguse saavad kepikõnni-, velotakso- ja rulluisuvõistlused. “Meie eesmärk pole Tartu tudengipäevadele ära teha, vaid pakkuda suure vahemaa tõttu Tallinna tudengitele oma üritusi,” seletab Vuus. “Tartus on tõsised tudengitegevused, meil rohkem show’d ja glamuuri.”
Koostöös Pimedate Ööde Filmifestivaliga on igal keskööl võimalik nautida filme kinos Sõprus. Üliõpilastel on samuti võimalik sügispäevade raames proovida kätt piljardis, bowling’us ja batuudirajal. Traditsiooniliselt valitakse klubis Hollywood aasta 2008 ilusiam ja targim Tudengimees. Samas paigas toimub sügispäevade traditsiooniline lõpupidu ja selgub kõige rohkem üritustel osalenud ülikool.
Kolmeteistkümnendat aastat toimuvate tudengipäevade kohta saab rohkem infot aadressilt www.tudengipaevad.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.