"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
500 uut ­lasteaiakohta (0)
22. september 2008
Scanpix

• Septembrist alustas tööd 13 täiesti uut lasteaiarühma ning aasta lõpuks saab valmis veel 10. Linn investeerib lasteaedadesse tänavu rohkem kui 130 miljonit krooni ning loob kokku üle 500 uue lasteaiakoha.

• Septembrist alustas tööd 13 täiesti uut lasteaiarühma ning aasta lõpuks saab valmis veel 10.

Linn investeerib lasteaedadesse tänavu rohkem kui 130 miljonit krooni ning loob kokku üle 500 uue lasteaiakoha.

Septembrist alustas Tallinna lasteaedades tööd 13 uut rühma Kesklinna, Haabersti, Mustamäe, Kristiine ja Lasnamäe linnaosas. Aasta lõpuks saavad valmis veel kuue rühmaga Padriku lasteaed Meriväljal ning kolme uue rühmaga Kasekese lasteaed Nõmmel. Ka Rõõmutarekese lasteaed saab tänavu veel ühe lisarühma.
Tallinna Haridusameti alushariduse osakonna peaspetsialist Imbi Viisma ütles, et linn suudab täna tagada lasteaiakoha kõigile 3–7aastastele lastele, kes seda vajavad. “Lapsed võivad minna ükskõik millisesse pealinna lasteaeda, kus on vabu kohti,” märkis Viisma.
Alates 2006. aastast on Tallinnas juurde loodud 1400 lasteaiakohta, kuid vaatamata sellele pole järjekorrad veel päris kadunud – põhjuseks on sündivuse kasv. Keerulisem on Viisma sõnul olukord just sõimekohtadega, sest neid ei ole praegu veel piisavalt ning juurde oleks vaja umbes 400 kohta.
Nõmme lasteaia Kaseke juhataja Marge Mesipuu ütles, et kuigi lasteaed alustab uuesti tööd alles tuleval aastal, on sõimerühmad juba praegu täis. Aiarühmad seevastu on veel komplekteerimisel.
Lasteaia vana ja amortiseerunud hoone lammutati kevadel ning praegu on käimas uue maja ehitus. Kolme rühma asemel alustab uuel aastal tööd kuus rühma. “Oleme ootusärevuses ja positiivses meeleolus – kõik tuleb uus ja palju uhkem,” rääkis Mesipuu.
Tallinna abilinnapea Kaia Jäppinen ütles, et 2006. aastal koostatud programmi “Lasteaiakoht igale lapsele” raames on linn märkimisväärselt suurendanud investeeringuid koolieelsetesse lasteasutustesse. “Lapsi sünnib Eestis üha enam ja juba mõnda aega on iive Tallinnas olnud positiivne, mille üle võib vaid rõõmu tunda,” märkis Jäppinen. “Kõik lapsed on väga oodatud! Nüüd tuleb aga linnal ja riigil olla oma ülesannete kõrgusel ja pakkuda vanematele laste kasvatamisel tuge. Linn on seadnud endale eesmärgiks tagada igale väikesele pealinlasele lasteaiakoht ja iga uue koha loomisega jõuame sellele eesmärgile lähemale.”
Tallinn hakkas lasteaedadele suurt tähelepanu pöörama juba 2005. aastal, kui pärast taasiseseisvumist avati siin esimene uus lasteaed – Lauliku lasteaed Nõmmel.
2007. aastal avati täiesti uus Kelmiküla lasteaed, mille neli rühma komplekteeriti Tallinna lasteaedade järjekordades olevatest lastest. Lasteaia juhataja Riina Läll ütles, et lapsi käib seal üle linna kokku 90, rühmade täituvus on maksimaalne ning lasteaed töötab täisvõimsusel. “Nii lapsed kui ka vanemad on lasteaiaga rahul – kõik on ilus, korras ja turvaline. Ka töötingimused on väga head,” märkis Läll.
Lisaks Kelmiküla lasteaiale avati möödunud aastal veel 18 sõime- ja 13 aiarühma. Samuti loodi lisakohti olemasolevatesse rühmadesse ning kokku sai linn aastaga juurde üle 950 lasteaiakoha.
Järgmisel aastal saab valmis Rännaku puiesteele ehitatav kuue rühmaga lasteaed ning alustatakse ka Pirita-Kose samuti kuuerühmalise lasteaia uue hoone ehitamisega. Tulevikus on uued lasteaiad planeeritud veel Haaberstisse ja Kesklinna.
Lisaks renoveeritakse hooneid, ehitatakse piirdeaedu ja tehakse üldremonti ja paralleelselt muid ehitustöid mitmekümnes Tallinna lasteaias, luues seeläbi võimalused uute rühmade avamiseks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.