"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
6 küsimust (0)
22. september 2008

Jaak Johanson, muusik ja näitleja

Jaak Johanson, muusik ja näitleja

1. Mis on muusika teie kõrvadele?
Muusika on tegelikult kooskõlatunne. Ka näiteks mõnus vestlus sõpradega, parajal määral igapäevapinget ja see, kui midagi hästi välja tuleb, on muusika. Instrumentide või häälega kõla tekitamine on lihtsalt muusika väljendamine.

2. Millised on inimesed tänavapildis?

Kui ma kõnnin mööda tänavat, siis on mul kogu aeg kiire. Ma peaks märkama inimesi, kuid vaatan ainult, et ma neile otsa ei jookseks. Selles ongi praeguse ühiskonna häda, et inimesed pole avatud ja nad ei märka.
3. Viimase aja parim muusikaelamus?

Täiskuu luulefestival Haimre rahvamajas, kus oli kohal kultuuriinimesi üle maailma. See, kuidas iirlased ja jaapanlased lõkketule ääres pikka regilaulu laulsid, oli tõesti elamus.

4. Milles on noorte õpetamise võlu?

Kui keegi on juba õppinud muusik, siis on ta valmis ja igav. Aga näha noori avastamas enda jaoks, mis on muusika, on tõeline luksus. Igal aastal tuleb noortelt muusikaõppuritelt selliseid asju, mida kontsertsaalis ei kuule. Tähtis on, et see avastamisrõõmus laps täiskasvanus ära ei kaoks.

5. Elu suurim meeletus?
Ma olen end elu jooksul meelega tagasi hoidnud, sest mul on kogu aeg tunne, et kui ma laseks ennast valla, siis ma keeraks ikka päris ära ja ma ei saaks enam tagasi. Päris nii ikka ei saa, nagu teatrikoolides õpetatakse, et lase endast loom välja. Tean inimesi, kes on niiviisi hulluks läinud.

6. Kas kunstiinimesel peab olema “kiiks”, et ta oleks andekas?
See on ilmselgelt nii, kuid see pole ühiskonnale nautimise asi. Kunstiinimesed on ühiskonna jaoks praegu nagu hullud – nad on depressioonis ja joovad ning  teevad midagi koledat, et me saaksime siis seda nautida. Mulle selline materiaalse maailma suhtumine ei meeldi.
Teisest küljest on ju hullud need nii-öelda ratsionaalsed inimesed, kes tarbimisühiskonna mallide järgi elavad. Ei tea, kuhu see lõpuks välja viib.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.