"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Autovaba perepäev ­Tammsaare pargis (0)
22. september 2008

Möödunud teisipäeval alanud Euroopa autovaba nädal kulmineerub täna, 22. septembril Tammsaare pargis toimuva perepäevaga.
Tasuta üritusel saavad huvilised võistelda alternatiivsetel sõiduvahenditel, meeleoluks esineb ansambel Sõpruse Puiestee.
Autovaba nädal juhtis linnakodanike tähelepanu keskkonda säästvale liiklemisele ning vajadusele vähendada isikliku transpordi kasutamist.
Abilinnapea Deniss Boroditši sõnul rakendab Tallinn igal aastal mitmeid püsimeetmeid, mis pikas perspektiivis muudavad transpordi üldilmet ning panevad üha rohkem inimesi loobuma isikliku sõiduauto kasutamisest igapäevaseks tööle- ja kojusõiduks. “Linn rajab igal aastal mitmeid kilomeetreid jalgrattateid, uuendatakse ühistranspordi veeremit ja rajatakse ühissõidukite radasid,” märkis Boroditš.
Möödunud aastal käivitus Tallinnas koolibussi projekt, kus järjest enam kogub populaarsust Pirita-suunaline marsruut.
“Puhtama linnaõhu nimel võiksid kõik linnakodanikud teha oma lühemad päevased käigud jalgsi,” soovitas Tallinna Keskkonnaameti juhataja asetäitja Madis Kõrvits. “Tihti me ei märkagi, et sõidame paarisaja meetri kaugusel asuvasse kauplusesse autoga.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.