"Kriisiolukordades on igasugused naljamehed väga nõutud, sest nad aitavad ventiili lahedamaks keerata. Võim, iseäranis autoritaarne, kardab saada välja naerdud."

Hardi Volmer, muusik ja filmimees
Liikumispuuetega inimeste korterijärjekord kaob pea (0)
22. september 2008

Põhja-Tallinnas aadressil Erika 13A valmib novembris 136 korteriga elamu, kus saavad omale elamispinna ka liikumispuudega inimesed.
Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on liikumispuuetega inimeste sotsiaalkorterite vähesus olnud mitme linnavalitsuse murelapseks juba aastaid. “See otsus annab tunnistust linna ja invakomisjoni heast koostööst ning Tallinna tegutsemisest probleemi lahendamise nimel,” ütles Martinson.
Elamu I korrusel valmib 12 ühe- ja kahetoalist korterit, mis on ette nähtud liikumispuudega isikute majutamiseks. Seal on laiemad ukseavad ja avaramad duširuumid, kuhu on paigaldatud lisakäetoed. Ustel puuduvad lävepakud ning kortereid saavad kasutada ka ratastooliga liikuvad isikud.
Korterid on avatud köögiga ning ka köögimööbel on kohandatud nii, et seda on võimalik kasutada isikul, kes liigub ratastooliga. Elamusse sisenemiseks on ehitatud kaldteed.
Samas elamus valmib ka kolm 5toalist korterit, mis on planeeritud toetatud elamiseks. Kahte neist asuvad elama lastekodust ellusuunatavad nõrga vaimupuudega noored ja ühte korterisse psüühikahäiretega isikud.
Korterid antakse üürile tubade kaupa ning üks tuba igast korterist jääb ühiseks kasutamiseks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.